خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای حکم شلاق دو زندانی در ملاءعام، روستای وانشان

اجرای حکم شلاق دو زندانی در ملاءعام، روستای وانشان

خبرگزاری هرانا – حکم شلاق دو زندانی که متهم به سرقت بودند، در روستای وانشان گلپایگان و در ملاء عام اجرا شد.

به گزارش فاریس، ظهر امروز حکم شلاق دومتهم به سرقت به عنف در ملا عام و در محل وقوع جرم در روستای وانشان از توابع گلپایگان اجرا شد.

گفتنی‌ست، در محل اجرای حکم تعداد زیادی از مردم حضور داشتند.

صدور حکم به این شرح اعلام شد: (در شامگاه نهم فروردین ماه ۱۳۹۰ «م-ک» معروف به بهمن فرزند رضا به قصد سرقت وارد مغازه‌ای در وانشان می‌شود و در حالی که فروشنده مشغول کار خود بوده با خاموش کردن چراغ‌های مغازه در حالی که سر و صورت خود را بسته بوده، فروشنده را مورد هجمه قرار داده و با تهدید سلاح سرد چاقو قصد سرقت و زورگویی داشته است، اما به لحاظ اینکه وجه نقدی در دسترس نبوده از مغازه متواری می‌شود.

متهم ردیف اول مجدد به همراه فرزندش «س-ک» در بامداد ۱۳ اردیبهشت ماه وارد منزلی در وانشان شده و با صورت‌های بسته ساکنان خانه که مشغول استراحت بوده‌اند مورد هجوم قرار داده و اقدام به سرقت طلاجات و وجه نقد می‌کند.

این مته‌مان در اسرع وقت دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند و با رسیدگی در دادسرا و دادگاه شهرستان گلپایگان و با اقرار مته‌مان و قرائن و دلایل موجود در پرونده این احکام صادر شد.

متهم ردیف اول «م-ک» معروف به بهمن فرزند رضا به ۱۶ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در ملاعام و رد مال محکوم شد.

متهم ردیف دوم «س-ک» به ۱۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در ملاعام و رد مال محکوم شد.)

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هیچ کس نباید شکنجه شود یا تحت مجازات یا رفتاری ظالمانه، ضد انسانی یا تحقیر آمیز قرار گیرد.
•    بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده‌اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.
•    ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان مورد آزار و شکنجه یا مجازات‌ها یا رفتارهای ظالمانه یا خلاف انسانی یا رذیلی قرار داد.
•    اصل ۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی: هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده، به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید