خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای حکم شلاق درملاء عام دشت آزادگان

اجرای حکم شلاق درملاء عام دشت آزادگان

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگستری شهرستان دشت آزادگان از اجرای دو حکم شلاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری شهرستان دشت آزادگان، حمید عساکره اظهار داشت: حکم شلاق محکوم علیه م.ج که به اتهام مشارکت در آدم ربایی و خرید اموال مسروقه از سوی دادگاه عمومی(جزائی) این شهرستان صادر شده بود، در میدان لاله سوسنگرد در ملاء عام به اجرا درآمد.

وی گفت: نامبرده آبان ماه سال گذشته به همراه همدستان خود، پسربچه چهار ساله ای را از درب منزل وی ربوده بودند که پس از انجام تحقیقات و پیگیری های مستمر قضایی و تلاش ماموران نیروی انتظامی سوسنگرد، در بیست و سوم همان ماه دستگیر و از سوی دادگاه عمومی این شهرستان به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در ملاء عام محکوم شدند.

عساکره افزود: پس از اجرای این حکم، مردم شهید پرور دشت آزادگان از اقدامات قاطع دادگستری این شهرستان در برخورد با برهم زنندگان امنیت عمومی قدردانی و تشکر کردند.

در خبر تارنمای روابط عمومی دادگستری شهرستان دشت آزادگان، در مورد فرد دوم که حکم شلاق در ملاء عام بر روی وی اجرا شده توضیحی داده نشده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هیچ کس نباید شکنجه شود یا تحت مجازات یا رفتاری ظالمانه، ضد انسانی یا تحقیر آمیز قرار گیرد.
•    بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده‌اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید