خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی متهم به قاچاق مرفین، در اصفهان به دار آویخته شد

یک زندانی متهم به قاچاق مرفین، در اصفهان به دار آویخته شد

خبرگزاری هرنا – دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: “یک قاچاقچی که در امر نگهداری و حمل موارد مخدر (مرفین) فعالیت داشت، صبح امروز در محوطه زندان مرکزی اصفهان به دار آیخته شد.”

محمدرضا حبیبی در گفتگو با ایمنا به محکومیت یکی از قاچاقچیان مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت: این پرونده متعلق به فردی به نام جمعه-ر فرزند بهزاد بوده که در رابطه با نگهداری و حمل ۹ کیلو و ۹۵۰ گرم مرفین در دادگاه انقلاب شهرضای اصفهان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این متهم طی حکمی از سوی دادگاه انقلاب شهرضا به اعدام محکوم شده بود، ادامه داد: رای صادر شده از سوی این دادگاه طی دادنامه شماره ۵۶۷/۸۹/۳۳۲ مورد تایید دیوان عالی کشور قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان اضافه کرد: دادستان کل کشور نیز با عفو این محکوم به اعدام مخالفت کرده و بعد از طی مراحل و تشریفات قانونی حکم اعدام این متهم صبح امروز در زندان مرکزی اصفهان به دار  آویخته شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید