خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  ۷۰ کارگر تکنو پخت رفسنجان اخراج شدند

۷۰ کارگر تکنو پخت رفسنجان اخراج شدند

خبرگزاری هرانا – کارخانه تکنو پخت رفسنجان با ادعای افزایش مشکلات مالی ۷۰ کارگر رسمی و قرارداد موقت خود را با سوابق ۱۰ تا ۲۵ سال اخراج کرده است.

علی اکبر رواقی، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کرمان با اعلام این خبر، به ایلنا گفت: کارخانه تکنو پخت رفسنجان تولید کننده دستگاهای تولیدنان ماشینی از دی‌ماه سال گذشته تا امروز به تدریج از مجموع ۱۰۰ کارگر رسمی و قراردادی خود، ۷۰ کارگر را اخراج کرده است.

این فعال کارگری با بیان اینکه از مجموع ۷۰ کارگر اخراجی، ۴۰ نفر دارای قرارداد مستمر و ۳۰ نفر قرارداد موقت بوده‌اند، تصریح کرد: چهار ماه است حقوق تمامی کارگران کارخانه تکنو پخت به تعویق افتاده است.

او با بیان اینکه مدیر کارخانه تکنو پخت قول داده بود کلیه معوقات کارگران را پرداخت کند افزود: در حال حاضر فقط پرداخت یک ماه از حقوق کارگران در روز پنجشنبه هفته گذشته محقق شده است.

رواقی با اشاره به سوابق ۱۰ تا ۲۵ ساله کارگران این واحد تولیدی، اظهار داشت: با توجه به سوابق بالای کاری کارگران تکنو پخت و نزدیک شدن آنان به سن بازنشستگی، بیکاری آنان سابقه فعالیت آنان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و تبعات غیر قابل جبرانی به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید