خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ امید دهدارزاده توسط اطلاعات سپاه اهواز بازداشت شد

هرانا؛ امید دهدارزاده توسط اطلاعات سپاه اهواز بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – امید دهدار‌زاده فعال سیاسی عضو حزب پان ایرانیست ظهر روز گذشته ۲۲خرداد طی یک تماس تلفنی به اطلاعات سپاه اهواز احضار  و بازداشت شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران امنیتی به خانواده وی اعلام کردند بر اساس دستور ابلاغی تا روز ۲۶ خرداد ماه وی در بازداشت خواهد بود.

بنظر می‌رسد دلیل بازداشت وی مرتبط با فرا رسیدن سالروز انتخابات مناقشه برانگیز ۱۳۸۸ و وقایع پس از آن می‌باشد.

دهدارزاده پیش‌تر در بهمن ماه سال ۱۳۸۸ پس از درگذشت دکتر ابراهیم می‌رانی مسوول تشکیلات حزب پان ایرانیست در خوزستان به ستاد خبری اداره اطلاعات احضار و بازجویی شده بود. وی یکبار دیگر در ۲۰خردادماه ۱۳۸۹ به اداره اطلاعات احضار شد و یک روز را در بازداشت به سر برد.

امید دهدار‌زاده آخرین بار در بهمن ماه سال گذشته توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل مسکونی خود در اهواز بازداشت شد و پس از یک هفته با قید وثیقه ۶۰ میلیون تومانی آزاد گردید.

دادگاه انقلاب اهواز در اردی بهشت ماه سال جاری نامبرده را به اتهام عضویت در حزب پان ایرانیست، درگیری با ماموران امنیتی، توهین به مسوولان نظام، پخش جزوات تحریکآمیز در مناطق ملاشیه، کوت عبداله، نهضت آباد و دیوار نویسی به مناسبت فتنه ۲۵ بهمن، به ۶ماه حبس تعلیقی، ۷۵ضربه شلاق و ده میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید