خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۲۳ ساعت ۲:۲۷:۰۲

    خانه  > زندانیان  >  محمد صدیق کبودوند همچنان در اعتصاب غذا

محمد صدیق کبودوند همچنان در اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – به گزارش منابع حقوق بشری، محمد صدیق کبودوند امروز در دیدار با خانواده‌اش اعلام کرد که تا برآورده نشدن خواسته‌هایش همچنان در اعتصاب غذا خواهد ماند وممکن است در چند روز آینده دست به اعتصاب غذای خشک بزند.

به گزارش تارنمای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، کبودوند به خانواده‌اش گفته است: «معاون دادستان به وی گفته مرگ یا اعتصاب زندانی سیاسی برای ما مهم نیست و ممکن است وی را در صورت تدوام اعتصاب به سلول انفرادی منتقل کنند.»

خانواده کبودوند ضمن اظهار نگرانی نسبت به وضعیت جسمی و روحی وی اعلام کرده‌اند وی در شرایط مناسبی به سر نمی‌برد و ممکن است دچار حملات قلبی و مغزی شود.

محمد صدیق کبودوند از ۱۷ روز پیش در اعتراض به اینکه اجازه مرخصی برای دیدار فرزند بیمارش را به وی ندادند، دراعتصاب غذا بسر می‌برد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بخش دوم ماده ۴۴ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی می بایست بلافاصله از مرگ خویشاوندان، نزدیکان و دوستانش و یا بیماری جدی یکی از آنها مطلع شود. در صورت بیماری مهم از یکی از بستگان نزدیک و یا مرگ خویشاوندان نزدیک زندانی باید مجاز باشد هر زمان که شرایط اجازه می دهد برای رفتن به بالین و مراسم او از مرخصی استفاده کند و تحت اسکورت یا به تنهایی حضور بهمرساند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید