خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  حمله گارد ویژه زندان به مراسم سالگرد هدی صابر در بند ۳۵۰

حمله گارد ویژه زندان به مراسم سالگرد هدی صابر در بند ۳۵۰

خبرگزاری هرانا – عصر روز دوشنبه ٢٢خرداد، زندانیان بند ٣۵٠ که در حین برگزاری مراسم سالگرد هدی صابر بودند با هجوم گارد ویژه مواجه شدند.

به گزارش تارنمای کلمه، این مراسم که از سوی زندانیانی که در اعتراض به کشته شدن همبندیشان روزه سیاسی گرفته بودند تدارک دیده شده بود در حین برگزاری با قطع برق توسط ماموران امنیتی ناتمام ماند و سپس بیش از ۵٠ نفر نیروی گارد ویژه وارد بند شدند.

در این حمله بهمن احمدی امویی، سعید جلالی فر، فرشاد قربان‌پور، آرش سقر، سعید متین‌پور و جواد علیخانی بوسیله گارد ویژه به سلول انفرادی منتقل شدند.

بر اساس این گزارش دادستان تهران دستور حمله به زندانیان را صادر کرده بود. او پیش از این نیز برخورد با زندانیان و ایجاد محدودیت پیش روی آن‌ها را همواره در دستور کار داشته است.

ظهر امروز نیز ده‌ها زندانی بند ۳۵۰ زندان اوین در سومین سالروز انتخابات سال ۸۸ و در اولین سالگرد شهادت هدی صابر، به عنوان اعتراض از حضور در سالن ملاقات خودداری کردند.

در این «اعتصاب ملاقات» که در روز ۲۲ خرداد و در سومین سالروز انتخابات دهم ریاست جمهوری انجام شد، زندانیان در اعتراض به افزایش محدودیت‌ها و اعمال فشارهای روانی از سوی دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی بر زندانیان، از ملاقات با خانواده خویش سر باز زدند.

زندانیان اعتصاب کننده، به خصوص به این موضوع اعتراض داشته‌اند که دوشنبه هفته قبل و در روز پدر، به بهانه تعطیلی امکان ملاقات از آن‌ها سلب شده است و مسئولان زندان حتی به زندانیان اجازه تماس تلفنی با خانواده هم نداده‌اند.

به گفته منابع نزدیک به زندانیان سیاسی، زندانیان همچنین با توجه به سالگرد درگذشت هدی صابر، به عدم رسیدگی به پرونده مرگ این همبند سابق خود نیز اعتراض داشته‌اند.

از جمله زندانیانی که امروز در این حرکت اعتراضی شرکت داشته‌اند، می‌توان به نامهای ابوالفضل قدیانی، محسن میردامادی، عبدالله مومنی، سید علیرضا بهشتی شیرازی، فیض الله عرب سرخی، علیرضا رجایی، عماد بهاور، بهمن احمدی امویی، محمد فرید طاهری قزوینی، امیرخسرو دلیرثانی، رضا بنی تبار، سیامک قادری، جعفر گنجی، محمد داوری، مزدک علی نظری، جواد علیخانی، مصطفی نیلی و مهدی خدایی اشاره کرد.

زندانیان بند ۳۵۰ اوین که همگی زندانیان سیاسی و امنیتی هستند، از بسیاری از حقوق قانونی خود از جمله حق تماس تلفنی، ملاقات منظم و برخورداری از مرخصی قانونی محروم‌اند.

تلفن‌های این بند از بیش از دو سال قبل قطع است و تعدادی از زندانیان این بند که غالب آن‌ها متهمان سیاسی میباشند و در دادگاههای ناعادلانه به حبس محکوم شده‌اند، از زمان بازداشت تاکنون به مرخصی نیامده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید