خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۲۳ ساعت ۱:۲۱:۵۳

    خانه  > فرهنگی  >  سینما پردیس زندگی پلمب شد

سینما پردیس زندگی پلمب شد

خبرگزاری هرانا – سینما پردیس زندگی به دلیل تصمیم برای پخش فوتبال یورو ۲۰۱۲ پلمپ شد.

به گزارش تارنمای سینماپرس، این سینما که تصمیم داشت بازی‌های فوتبال را در سالن نمایش دهد دقایقی پیش توسط نیروی انتظامی تعطیل شد.

این در حالی است که مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی در مصاحبه‌های خود اظهار کرده بود که مشکلی برای پخش فوتبال در سینما‌ها وجود ندارد و مسئولیت اتفاقات داخل سینما با این اداره کل است.

بنابراین گزارش، چندی پیش نیروی انتظامی اعلام کرد با پخش فوتبال مسابقات یورو ۲۰۱۲ در سینما موافق است اما زنان اجازه حضور در سالن‌های سینما هنگام پخش بازی فوتبال را ندارند.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
•    بند ۱ ماده ۲۷ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد آزادانه در زندگی فرهنگی اجتماع سهیم و شریک گردد و از هنر‌ها و به ویژه از پیشرفت علمی و فواید آن بهره‌مند شود.
•    ماده ۲۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی به عنوان عضو جامعه حق امنیت اجتماعی دارد و مجاز است به یاری مساعی ملی و همکاری بین المللی، حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ضروری برای حفظ حیثیت و کرامت و رشد آزادانهٔ شخصیت خود را، با توجه به تشکیلات و منابع هر کشور، به دست آورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید