خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ساعت ۲:۲۴:۵۵

    خانه  > اعدام  >  دو متهم به قتل در بوشهر دوشنبه صبح در ملا عام اعدام می‌شوند

دو متهم به قتل در بوشهر دوشنبه صبح در ملا عام اعدام می‌شوند

خبرگزاری هرانا – دو زندانی که متهم به قتل سه نفر و زخمی کردن هفت نفر در پیست موتور سواری فرودگاه آبپخش بوشهر میباشند، صبح دوشنبه در ملاء عام اعدام میشوند.

به گزارش مهر، رئیس روابط عمومی اداره کل دادگستری استان بوشهر گفت: “حکم اعدام قاتلان حادثه آب‌پخش دوشنبه در ملا عام اجرا می‌شود.”

فرزاد امیری شیرازی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اذن قصاص دو نفر عامل حادثه آبپخش اول خرداد ماه از سوی رئیس قوه قضائیه تایید شده است و این حکم صبح دوشنبه هفته جاری در آب‌پخش و در ملا عام اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: تدابیر لازم برای اجرای این حکم اتخاذ شده است و این حکم در محل انجام این حادثه یعنی فرودگاه آب‌پخش که از آن به عنوان پیست موتورسواری استفاده می‌شد اجرا خواهد شد.

در این حادثه که سه کشته بر جای گذاشت، هفت نفر زخمی شدند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

اصل ۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی: هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده، به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.
ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید