خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تبعید غیرقانونی یک روزنامه نگار و زندانی سیاسی و عدم پاسخگویی مسئولان

هرانا؛ تبعید غیرقانونی یک روزنامه نگار و زندانی سیاسی و عدم پاسخگویی مسئولان

خبرگزاری هرانا – شاهین زینعلی روزنامه نگار، عضو حزب پان ایرانیست و عضو سابق شورای تهران دفتر تحکیم وحدت چهار ماه گذشته تا به حال را به صورت غیر قانونی در زندان رجایی شهر کرج گذرانده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وی که از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران است در پی محکومیت دو سال و ۹۱ روزه خود در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران و تائید حکم در دادگاه تجدید نظر و البته بدون اطلاع وی، به عنوان متهم به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد براندازی نرم» و «تبلیغ علیه نظام» در تاریخ ۱۹/۱۰/۸۹ مجدداً توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و برای گذراندن محکومیت به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

این روزنامه نگار و دانشجوی محروم از تحصیل که مدت سیزده ماه از محکومیت خود را در زندان اوین به سر برده است، در تاریخ ۱۹/۱۱/۹۰ و به صورت کاملا ناگهانی به زندان رجایی شهر کرج منتقل گردید. این در حالی است که خانواده وی اعلام کرده‌اند در حکم صادره از دادگاه انقلاب هیچ گونه محکومیت تبعید وجود ندارد.

آن‌ها همچنین مراتب اعتراض خود را به مقامات دادستانی تهران اعلام کرده و خواستار بازگشت مجدد او به زندان اوین تهران شده‌اند که البته تاکنون در خصوص آن هیچگونه پاسخ روشنی از سوی مسئولان دریافت نکرده‌اند.

گفتنی است این زندانی سیاسی تاکنون علیرغم گذراندن حدود هجده ماه از محکومیت خود با احتساب مدت بازداشت در بند ۲۴۰ زندان اوین، هرگز به مرخصی نرفته و در طول این مدت تنها سه بار امکان ملاقات حضوری با خانواده خود را به دست آورده است.

چندی پیش وبسایت کلمه از دستور دادستان تهران مبنی بر محرومیت وی از مرخصی و هر گونه ملاقات حضوری خبر داد.

سال گذشته نیز ماموران وزارت اطلاعات با انتقال وی به بند ۲۰۹ به مدت یک هفته او را برای تکذیب بیانیه‌هایی که با امضای او در برخی از سایت‌های خبری منتشر شده بود تحت فشار گذاشتند که البته با مخالفت وی روبرو شدند.

اعضای خانواده زینعلی این موضوع را علت احتمالی انتقال غیرقانونی او به زندان رجایی شهر می‌دانند. امری که مشکلات زیادی را برای خانواده وی از جمله همسرش در پی داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید