خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۱, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۱۹ ساعت ۱۸:۱۴:۳۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ محمد روبین در مراسم هدی صابر بازداشت شد

هرانا؛ محمد روبین در مراسم هدی صابر بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – صبح امروز ماموران امنیتی علیرغم وعده عدم برخورد با مراسم سالروز شهادت هدی صابر در صورت برگزاری آن در ساعت اولیه بامداد، به محض آغاز این مراسم بر مزار شهید صابر با جمع حاضر یورش برده و ضمن پراکندن جمعیت چند نفر را بازداشت نمودند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در میان بازداشت شدگان محمد رویین از هواداران جریانات سیاسی ملی و ملی- مذهبی و فرزندش توحید رویین نیز بوده است.

علیرغم آزادی فرزند نوجوان رویین در بعدازظهر امروز، نیروهای امنیتی بر تداوم بازداشت محمد رویین تاکید نموده و به خانواده وی گفته‌اند که جهت پیگیری وضعیت او می‌بایست که فردا به دادسرای مقدس (اوین) مراجعه نمایند.

گفتنی است محمد رویین از مسئولان انتشارات چاپخش است که از جمله ناشرانی است که به انتشار و فروش آثار روشنفکران ملی-مذهبی و سایر نوگراین دینی می‌پردازد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمیتوان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید