خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تهدید به اعتصاب کارگران شرکت ژیان پیمانکار سد ژاوه

تهدید به اعتصاب کارگران شرکت ژیان پیمانکار سد ژاوه

خبرگزاری هرانا – ۴۰۰ نفر از کارگران شرکت ژیان که ۴ ماه است دستمزد، عیدی و سنوات خود را دریافت نکرده‌اند، تهدید کردند که از روز شنبه دست به اعتصاب خواهند زد.

به گزارش تارنمای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، حدود ۴۰۰ نفراز کارگران شرکت ژیان، ۴ ماه دستمزد و همچنین عیدی و سنوات خود را دریافت نکرده‌اند. این کارگران اعلام کرده‌اند که اگر تا روز شنبه مطالبات معوق آنان پرداخت نشود دست به اعتصاب خواهند زد.

شرکت ژیان یکی از پیمانکاران حاضر در پروژه سد ژاوه واقع در جاده سنندج- کامیاران می‌باشد که در قسمت تزریق و حفاری مشغول به کار می‌باشد.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بخش د ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: استراحت‌ ـ فراغت‌ و محدودیت‌ معقول‌ ساعات‌ کار و مرخصی‌ ادورای‌ با استفاده‌ از حقوق‌ و همچنین‌ مزد ایام‌ تعطیل‌ رسمی کارگران‌ به رسمیت شناخته شود.
•    بخش الف ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: اجرتی که‌ لااقل‌ مزایای‌ کافی‌ برای‌ کارگران و خانواده‌شان‌ طبق‌ مقررات‌ این‌ میثاق، محیا می‌کند؛ ‌به رسمیت شناخته شود.
•    بند ۱ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد کار کند، کار خود را آزادانه برگزیند، شرایط منصفانه و رضایت بخشی برای کار خواستار باشد و در برابر بی‌کاری حمایت شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید