خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  وزارت ارشاد دوباره حکم به تعطیلی خانه سینما داد

وزارت ارشاد دوباره حکم به تعطیلی خانه سینما داد

خبرگزاری هرانا – هیــات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت ارشاد، به تعطیلی دائم تشکل خانه سینما رای داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس رأی نهـایی هیــات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت ارشاد، تشکل خانه سینما بطور دائم تعطیل و در صورت اصرار بر ادامه فعالیت غیرقانونی طبق ماده ۱۷ با تشکل یادشده برخورد می‌شود.

هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی در آخرین نشست خود بررسی مجدد صلاحیت خانه سینما را در دستور کار قرار داد و در ‌‌نهایت، پس از بررسی همه جانبه فعالیت و ملاحظه کلیه اسناد و مدارک، این تشکل را فاقد هرگونه وجاهت قانونی دانست.

جلسه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی با توجه به دادنامه شعبه اول دیوان عدالت اداری که صلاحیت رسیدگی به وضعیت تشکل موسوم به خانه سینما را منوط به بررسی و اعلام نظر قطعی این هیأت دانسته است، تشکیل شد.

اعضای هیأت باتوجه به تمامی مفاد دادنامه یادشده و با استناد به مواد ۱۵، ۱۷ و ۲۰ ضوابط و مقررات تأسیس مراکز، موسسات، کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی هنری و نظارت بر فعالیت آن‌ها مصوبه جلسه ۳۸۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۲۷/۶/۱۳۷۵، رای نهائی خود مبنی بر تعطیلی دائم خانه سینما را اعلام کردند.

در رای هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی آمده است: با توجه به اینکه موارد ذکر شده در بند «ب» این صورت‌جلسه از مصادیق تخلف بوده و تشکل موسوم به خانه سینما هیچ اقدامی در جهت اخذ مجوز از این هیأت و یا حتی تطبیق وضع خود با مقررات و ضوابط مندرج در مصوبه جلسه ۳۸۵ شورای عالی انقلاب‌فرهنگی‌ (سال ۷۵) ننموده است لذا به استناد ماده ۱۵ ضوابط مذکور با تأکید مجدد بر رأی هیأت مورخ ۷/۱۰/۹۰ ضمن اعلام تعطیلی دائم، فعالیت تشکل موسوم به خانه‌سینما را فاقد هرگونه وجاهت قانونی می‌داند و در صورت ادامه هرگونه فعالیت غیرقانونی طبق ماده ۱۷ با تشکل یادشده رفتار خواهد نمود

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید