خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ابراهیم بابایی به نقطه نامعلومی منتقل شد

هرانا؛ ابراهیم بابایی به نقطه نامعلومی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – ابراهیم بابایی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج روز گذشته به نقطه نامعلومی منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دکتر ابراهیم (نادر) بابایی زیدی، زندانی سیاسی که مدت هاست از ناراحتی‌های متعدد جسمی در رنج است و روز ۲۰ اردی‌بهشت ماه از انتقالش به بیمارستان جلوگیری شده بود، به نقطه نامعلومی منتقل شد.

گفتنی‌ست، احتمال می‌رود دکتر بابایی را به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کرده باشند.

دکتر ابراهیم (نادر) بابایی زیدی که جانباز ۴۵% جنگ ایران و عراق می‌باشد، پیش‌تر از سوی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی» از طریق شرکت در تظاهرات به تحمل ۶ سال و نیم حبس در زندان اوین محکوم شده بود که آذرماه سال گذشته از بند ۳۵۰ زندان اوین تهران به زندان رجایی شهر کرج تبعید گردید.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳۱ کنوانسیون حقوق زندانیان: تنبیه و شکنجه بدنی، قرار دادن زندانی در سلول تاریک و یا هرگونه مجازات بیرحمانه، غیرانسانی و اهانت آمیز تحت هر شرایطی ممنوع است و باید به طور کامل از لیست مجازات و تنبیه برای جرائم انضباطی خارج شود.
•    بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده‌اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.
•    ماده ۷ قطعنامه اصول اساسی رفتار با زندانیان: تلاش‌ها در جهت حذف حبس انفرادی به عنوان مجازات، یا در جهت محدود کردن استفاده از آن، باید انجام و تشویق شود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید