خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  جمع‌آوری ۳ هزار حلقه فیلم غیرمجاز در جیرفت

جمع‌آوری ۳ هزار حلقه فیلم غیرمجاز در جیرفت

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جیرفت گفت: طی دو ماه گذشته ۳ هزار حلقه فیلم غیرمجاز از مراکز عرضه محصولات فرهنگی این شهر جمع‌آوری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، سعید سالارگنجی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی دو ماه گذشته ۲۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه‌ کننده محصولات فرهنگی جیرفت انجام شد که در این بازرسی‌ها ۳ هزار حلقه فیلم که به طور غیر قانونی در حال وارد شدن به بازار بودند، جمع‌آوری شد.

وی افزود: در این راستا پنج مرکز عرضه محصولات فرهنگی در شهرستان جیرفت، جریمه و پلمب شد و سه نفر از متخلفان نیز تحویل مقامات قضایی شدند.

سالارگنجی تصریح کرد: جلوگیری از ورود فیلم‌های غیرمجاز که غیرقانونی نیز تکثیر می‌شوند، به مراکز عرضه کننده محصولات فرهنگی از جمله اهداف این بازرسی‌هاست.

وی برخورد با مراکز عرضه کننده فیلم‌های غیرمجاز در این شهرستان را موفق ارزیابی کرد و گفت: در این شهرستان ۴۰ مرکز عرضه محصولات فرهنگی وجود دارد که هر ماه چند نوبت توسط بازرسان این اداره بازرسی می‌شوند.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:
بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
بند ۱ ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد از آزادی تشکیل اجتماعات، مجامع و انجمن‌های مسالمت آمیز بهره‌مند گردد.
بخش الف ماده ۱۵ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: شرکت‌ در زندگی‌ فرهنگی‌ برای عموم، بایستی به رسمیت شناخته شود.
بند ۱ ماده ۲۷ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد آزادانه در زندگی فرهنگی اجتماع سهیم و شریک گردد و از هنر‌ها و به ویژه از پیشرفت علمی و فواید آن بهره‌مند شود.
ماده ۲۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی به عنوان عضو جامعه حق امنیت اجتماعی دارد و مجاز است به یاری مساعی ملی و همکاری بین المللی، حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ضروری برای حفظ حیثیت و کرامت و رشد آزادانهٔ شخصیت خود را، با توجه به تشکیلات و منابع هر کشور، به دست آورد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید