خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۱, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۰۷ ساعت ۱۰:۵۵:۲۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت دو وبلاگ نویس و پلمپ یک کافی نت در استان تهران

بازداشت دو وبلاگ نویس و پلمپ یک کافی نت در استان تهران

خبرگزاری هرانا – پلیس فتا وبلاگ نویسانی که در فضای مجازی به مقامات کشوری توهین کرده بودند توسط این ارگان نظامی در غرب استان تهران شناسائی وپس از دستگیری ، روانه زندان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، “سرهنگ تراب نوراللهی” رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در گفت وگو با  پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در راستای ایجاد امنیت و کاهش تخلفات و جرائم در فضای مجازی، کارشناسان پلیس فتا حین رصد و کنترل سایت‌ها ، متوجه شدند وبلاگ نویسانی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به اهانت به مقامات و مسئولان کشوری می کنند.

این گزارش حاکیست در اقدامات اولیه پلیس فتا غرب استان تهران مشخص شد وبلاگهائی در زمینه انتشار مطالب،تصاویر و هتاکی به مقامات کشوری فعالیت دارند، بلافاصله کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی به عمل آمده محل فعالیت این افراد را مورد شناسایی قرار داده و با هماهنگی مقام قضائی ۲ نفر از متصدیان مربوطه دستگیرو جهت تحقیقات بیشتر به پلیس فتای استان منتقل شدند.

سرهنگ نوراللهی تصریح کرد: در بازجوئی پلیس از متهمان و با توجه به ادله و مستندات جمع آوری شده،هر دونفر به بزه انتسابی اعتراف کردند.

بنابراین گزارش در این راستا، پرونده به همراه متهمان به مرجع قضائی ارسال و واحد صنفی کافی نت نیز پلمپ شد.

رییس پلیس فتا غرب استان تهران تصریح کرد: هرگونه اهانت به مقامات رسمی و مسئولان ، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه نهادها و سازمان‌ها و نیز تشویق افراد و گروه‌ها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت ، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور جرم تلقی شده و پلیس فتا با عاملان آن برخورد قانونی خواهد داشت.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:
بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمیتوان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید