خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پلمب کافی نت‌ها به خاطر استفاده از فیلترشکن

پلمب کافی نت‌ها به خاطر استفاده از فیلترشکن

خبرگزاری هرانا – ۹ کافی‌نت در خراسان شمالی به دلیل استفاده از فیلتر شکن پلمب شدند.

به گزارش تارنمای قدس آنلاین، سرهنگ یلی رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی بیان نمودند: در راستای اجرای طرح ساماندهی نت سرا‌ها و کاهش تخلفات و جرائم در این محیط، کار‌شناسان پلیس فتا از تاریخ ۱۲/۰۲/۹۱ الی ۱۹/۰۲/۹۱ اقدام به بازدید از نت‌سراهای استان نمودند که در نتیجه از تعداد ۴۵ واحد صنفی نت سرا‌ها بازدید به عمل آمده و تعداد ۹ نت سرا‌ها به علت تخلفاتی از جمله استفاده از انواع فیل‌تر شکن، نگهداری فیلم و عکس‌های مبتذل، عدم ثبت ورود و خروج مشتریان و ذخیره سازی تصاویر و اطلاعات کاربران در سیستم مرکزی با هماهنگی مراجع قضایی پلمپ گردید.

معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در این خصوص به متصدیان و مدیران کافی نت‌ها یاد آور شدند در صورت عدم رعایت نکات امنیتی که به صورت دستور العمل ارسال شده است با برخورد قاطع و قانونی پلیس مواجه می‌شوید. از مفادی که در دستور العمل امنیتی نت سرا‌ها آمده است دفا‌تر ثبت ورود و خروج مشتریان می‌باشد که تاکنون با استفاده از این روش کلاهبرداران زیادی که از سیستم‌های نت سرا برای سرقت‌های اینترنتی استفاده می‌نمایند، شناسایی و دستگیر شده‌اند

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
•    بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه‌ها برای اجرای نقش اساسی آن‌ها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید