خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۲۸ ساعت ۱۶:۳۱:۳۹

    خانه  > اعدام  >  متهم به قتل مادر زن در پای چوبه دار

متهم به قتل مادر زن در پای چوبه دار

خبرگزاری هرانا – حکم قصاص مردی که با شلیک چند گلوله در شهر قوچان مادر همسرش را به قتل رسانده بود، در دیوان عالی کشور تأیید شد.

به گزارش خراسان، فروردین سال ۸۷ در شهر قوچان مردی حدودا ۴۰ ساله هنگام صرف صبحانه با همسر و مادر همسرش وارد بحث و مشاجره شد و به این ماجرا با شلیک چند گلوله به وسیله اسلحه کلت پایان داد.

این پرونده برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان ارسال شد. و در این دادگاه متهم به قتل از جهت قتل عمد مادر همسرش به قصاص نفس به صورت اعدام با طناب دار محکوم شد و به دلیل مجروح کردن همسرش نیز به پرداخت دیه محکوم شد.

این حکم پس از ابلاغ مورد اعتراض وکیل مدافع متهم قرار گرفت.وکیل متهم در درخواست تجدید نظر خود اظهار داشته بود که موضوع قتل صرفا یک اتفاق بوده و متهم کمترین قصدی نداشته است.

با ارسال پرونده به دیوان عالی کشور شعبه ۶ این دیوان به بررسی آن پرداخت و ضمن رد تجدید نظر حکم دادگاه را تأیید کرد.

برسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید