خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اعدام هفت نفر در زندان کرمانشاه که متهم به قاچاق مواد مخدر بودند

اعدام هفت نفر در زندان کرمانشاه که متهم به قاچاق مواد مخدر بودند

خبرگزاری هرانا – هفت نفر از زندانیان زندان کرمانشاه که از سوی دادگاه جمهوری اسلامی متهم به خرید و فروش مواد مخدر بودند سحرگاه چهارشنبه در زندان مرکزی این شهر اعدام شدند.

به گزارش ایلنا، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از اعدام ۷ نفر از متهمان قاچاق مواد مخدر در سحرگاه چهارشنبه در زندان مرکزی این شهر خبر داد.

براساس این گزارش، دادستان کرمانشاه در این باره گفت: به موجب احکام جداگانه صادره از سوی دادگاه انقلاب شهرستان کنگاور، هفت تن از محکومین در زندان مرکزی کرمانشاه به دار مجازات آویخته شده‌اند.

ملکی تاکید کرد: این افراد اعدام شده به بنام‌های «ر. ع» به اتهام شرکت در حمل و نگهداری ۱۰۰ کیلوگرم مرفین و ۲۵۴ کیلوگرم تریاک، «خ. ش» به اتهام شرکت در حمل و نگهداری ۵۷ کیلوگرم تریاک برای بار دوم، «م. ب» به اتهام شرکت در حمل و نگهداری ۶۹ کیلوگرم تریاک برای بار دوم، «ع. س» به اتهام شرکت در حمل و نگهداری ۴ کیلو و ۵۴۸ گرم مرفین، «م. ص» به اتهام شرکت در حمل و نگهداری مواد مخدر، «م. خ» به اتهام شرکت در حمل یک کیلو ۵۲۹ گرم کراک و خانم «ع. آ» به جرم حمل و نگهداری ۲۷ کیلو گرم هروئین، بوده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه تاکید کرد: امروز دستگاه قضائی کشور اهتمام جدی و قاطع خود را صرف تحفظ و تأمین آرامش مردم کرده وبه تبع آن دادگستری کل استان کرمانشاه نیز با همین رویکرد هر کس را که سهمی در تشویش امنیت مردم داشته به سزای عمل خود رسانده است.

ملکی افزود: همواره گفته‌ایم که ابزار کار ما قانون است و قاطعیت و سرعت در امر رسیدگی از سیاستهای اساسی دادگستری است، بنابراین به همه افراد توصیه می‌کنیم قبل از اینکه در محضر دادگاه حاضرشوند و ابراز ندامت کنند بر خویشتن مسلط باشند و از قانون خود کنترلی پیروی نمایند.

ملکی گفت: محوریت راهبردی رئیس کل دادگستری استان ستودنی است و هدایت ایشان که در همه جزئیات نظارت دقیق و عالمانه دارند موجب دلگرمی و افزایش انگیزه ما بوده و هست.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در پایان به مردم اطمینان داد چنانکه تا به امروز مسامحه‌ای با اخلالگران امنیت عمومی نداشته‌ایم از این پس نیز با حساسیت بیشتری حافظ کیان امنیت خواهیم بود.

برسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید