خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ساعت ۲۳:۳۱:۰۳

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ بررسی احکام چهار جوان متهم به لواط در گفتگو با عضو خانواده

هرانا؛ بررسی احکام چهار جوان متهم به لواط در گفتگو با عضو خانواده

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام چهار شهروند اهل شهرستان چروم در استان کهگیلویه و بویراحمد که پیش‌تر از سوی دستگاه قضایی به اتهام “لواط به عنف” با حکم مرگ مواجه شده بودند، در طی هفته گذشته تائید شد.

بر اساس گزارش پیشین هرانا  “سعادت عارفی”، “وحید اکبری”، “جاوید اکبری” و “هوشمند اکبری” متهمان این پرونده بودند که اخیرا به اعدام محکوم شدند.

در این زمینه گزارشگرهرانا گفتگویی کوتاهی را با یکی از اعضای خانواده (با هویت محفوظ)  داشته است که در پی می آید:

اخیرا مطلع شدیم که چهار تن از شهروندان اهل چرام از سوی دادگاهی در یاسوج به اعدام محکوم شدند؛ علت صدور این احکام چه بوده است؟

موضوع با شکایت خانواده یک جوان ۱۸ ساله به دادگاه که آنجا ادعا کردند فرزندشان توسط چهار نفر به نامهای “سعادت عارفی”،”وحید اکبری”، “جاوید اکبری” و “هوشمند اکبری” مورد تجاوز قرار گرفته است آغاز شد و پس از دو سال دوندگی نهایتا حکم به اعدام این چهار نفر داده شد.

آیا متهمان پرونده یا وکلای آنها، اتهام تجاوز را پذیرفته اند؟

خانواده های هر چهار نفر معتقدند شخص مفعول سابقه چنین عملی را از قبل داشته و روز حادثه نیز با دونفر از دوستانش که تنها شاهدین پرونده هم هستند چنین رابطه ای داشته است اما از آنجایی انجام عمل فعل با چهار نفر بعدی در نزد خانواده اش لو رفته است، تنها از ایشان شکایت شده و آن دو نفر هم شاهد ماجرا معرفی شدند.

حکم اعدام این افراد بر اساس چه مستنداتی صادر شد؟

با اعلام شخص ایشان و دو دوستشان که در روز واقعه در آنجا حضور داشتند و هم چنین گزارش پزشکی قانونی که در پرونده موجود است. خانواده شاکی و خود ایشان اتهام دیگری را نیز متوجه بچه های ما کرده اند مبنی بر زورگیری، آدمربایی و انجام فعل لواط که نهایت حکم اعدام هر چهار نفر صادر شد.

وضعیت فعلی پرونده این افراد به چه صورت است؟

این چهار نفر هم اکنون در زندان بسر می برند و حکم صادره شده در دادگاه بدوی هم پس از تجدید نظرخواهی اخیرا تائید شده و این حکم هم توسط دادگاهی در یاسوج به خانواده ها ابلاغ شده است ما از دستگاه قضایی انتظار داریم احکام این افراد را متناسب با جرمی  که این افراد مرتکب شدند صادر کنند و چیزی دیگری نمی خواهیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید