خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, 24th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۱۸ ساعت ۱۴:۴۴:۰۹

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ زندانیان بهائی قائم شهر از حق ملاقات با خانواده خود محروم هستند

هرانا؛ زندانیان بهائی قائم شهر از حق ملاقات با خانواده خود محروم هستند

خبرگزاری هرانا – درپی ادامه آزار و اذیت بهاییان در قائمشهر و بازداشت ۴ نفر از شهروندان بهایی قائمشهر، پس از گذشت ۱۹ روز تنها خانم راحله معصومی که باردار است، اجازه ملاقات با بستگان خویش را پیدا کرده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی بازداشت احبای قائمشهر، پس از گذشت ۱۹ روز تنها خانم راحله معصومی که باردار  و در بند عمومی زندان قائمشهر بسر می‌برد، اجازه ملاقات حضوری با بستگانش داده شده است و آقایان ساحل میری (همسر راحله معصومی)، انیس مطیعی و سروش مطیعی تا کنون اجازه ملاقات با بستگان خود را پیدا نکرده‌اند.

گفتنی‌ست، صبح روز یکشنبه ۱۸/۲/۱۳۹۱ ساعت ۳۰: ۹ طی حکمی که به امضا بازپرس پرونده انیس و سروش مطیعی و اداره اماکن قائمشهر رسیده است «کارگاه تولیدی آلبوم عکس تابان» ایشان که دارای پروانه کسب و تمامی مجوز‌های قانونی بوده با اخراج ۱۵ نفر کارگر فعال آن مجموعه در سالی که نام آن را توسط دولت سال «حمایت از سرمایه و تولید ملی» نام نهاده‌اند، پلمپ گردید.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۳۷ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان باید با نظارت لازم، اجازه ارتباط برقرار کردن با خانواده و دوستان خود در فواصل زمانی معین را داشته باشند. این ارتباط می تواند شامل نامه نگاری و تماس تلفنی یا ملاقات حضوری در زندان باشد.
  • ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و متهمان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید