خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بلاتکلیفی دو برادر بهایی بازداشت شده در قائم شهر

هرانا؛ بلاتکلیفی دو برادر بهایی بازداشت شده در قائم شهر

خبرگزاری هرانا – در حالیکه بیش از ۱۵ روز از بازداشت دو برادر بهایی به نام‌های انیس و سروش مطیعی در قائم شهر می‌گذرد این دو شهروند بهایی پس از انتقال به شهر ساری همچنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر مذکور بلاتکلیف در حبس نگه داشته شده‌اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اداره اطلاعات هم چنین طی روزهای گذشته با تحت فشار قراردادن اطرافیان مسلمان این دو برادر توانسته یکی از سه کارگر کارگاه آلبوم سازی ایشان را به نام «حسین» را مجبور کند تا به عنوان شاکی خصوصی خود را معرفی نماید این درحالیست که بتازگی هر سه کارگر کارگاه آلبوم سازی مطیعی توسط ایشان بیمه شده‌اند و تاکنون هیچگونه شکایتی از نحوه کار و مزایای شغلیشان نداشته‌اند.

قابل ذکر است انیس و سروش مطیعی در تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال جاری در پی یورش ماموران امنیتی به کارگاه آلبوم سازی و محل سکونتشان در شهر قائم شهربازداشت شده‌اند که در این عملیات یکی دیگر از برادران مطیعی به نام امیر مطیعی به شدت مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفت.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • اصل ۳۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی: هیچ‌کس را نمی‌توان دستگیر کرد مگر به حکم و ترتیبی که قانون معین می‌کند. در صورت بازداشت، موضوع اتهام باید با ذکر دلایل بلافاصله کتباً به متهم ابلاغ و تفهیم شود و حداکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت پرونده مقدماتی به مراجع صالحه قضایی ارسال و مقدمات محاکمه، در اسرع وقت فراهم گردد.
  • بند ۳ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس به اتهام جرمی دستگیر یا بازداشت می‌شود باید او را در اسرع وقت در محضر دادرسی یا هر مقام دیگری که به موجب قانون مجاز به اعمال اختیارات قضائی باشد حاضر نمود و باید در مدت معقولی دادرسی یا آزاد شود.
  • بند ۲ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس دستگیر می‌شود باید در موقع دستگیر شدن از علل آن مطلع شود و در اسرع وقت اخطاریه‌ای دائر به هر گونه اتهامی که به او نسبت داده می‌شود دریافت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید