خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۱۷ ساعت ۱۴:۱۵:۲۷

    خانه  > کارگران  >  بلاتکلیفی ۴۵۰ کارگر بزرگ‌ترین قطب تولید لوله کشور

بلاتکلیفی ۴۵۰ کارگر بزرگ‌ترین قطب تولید لوله کشور

خبرگزاری هرانا – هر روز خبرهایی از تعویق حقوق کارگران کارخانه لوله‌سازی خوزستان به گوش می‌رسد اما در این بین کمتر به کارخانه لوله سازی اهواز که با مشکلات جدی‌تری مواجه است پرداخته می‌شود.

به گزارش ایلنا‏‌، هر چند مسئولان این کارخانه برای بهبود شرایط تلاش می‌کنند اما کارخانه‌ای که بزرگ‌ترین قطب تولید لوله در کشور است در سایه کم توجهی مسئولین کشوری و عدم تخصیص اعتبارات در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برد. کارخانه لوله سازی اهواز با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن انواع لوله فولادی، ۴ میلیون متر مربع پوشش خارجی و ظرفیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع پوشش داخلی انواع لوله و انعقاد قراردادهای تامین لوله با شرکتهای داخلی و خارجی از بازوهای پر قدرت چرخه اقتصاد به شمار می‌رود.

این کارخانه در سال ۱۳۴۶ زیر نظر وزارت نفت تاسیس شد و در سال ۷۹ در راستای طرح خصوصی سازی از زیر نظر این وزارتخانه خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

شاید بزرگ‌ترین عامل بحران‌های متفاوت سال‌های اخیر که این کارخانه با آن‌ها مواجه شده ناشی از همین خصوصی سازی باشد. چنانکه در سال ۸۷ برخی شرکت‌ها از جمله شرکت گاز به دلیل پرداخت نکردن حقوق معوقه خود باعث بیکاری تعدادی از کارگران این کارخانه شده بودند.

اخیرا نیز شنیده شده که قرارداد کارگران کارخانه‌های ۳ و ۴ این شرکت از اوایل فروردین ماه ۹۱ به حالت تعلیق در آمده‌ است. قرار بود که کارگران این دو کارخانه اوایل اردیبهشت ماه بر سر کار خود بازگردند ولی این حالت تعلیق همچنان ادامه دارد و به کارکنان گفته شده است که زمان شروع به کار با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.

با این احوال شواهد نشان از فقدان مواد اولیه و ورق‌های مورد نیاز در این دو کارخانه دارد و این سکون و بی‌تحرکی در حالی اتفاق می‌افتد که مهندس عامری گلستان، معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان در بازدیدی که اسفند ماه سال گذشته از این کارخانه داشت گفته بود: «وجود جنب و جوش کارگران در بخش‌های مختلف این شرکت ناشی از سرزندگی در این واحد تولیدی است».

کارخانه‌های ۳ و ۴ این شرکت با وجود ۴۵۰ نیروی کار از ابتدای امسال تعطیل بوده و حقوق فروردین ماه کارکنان نیز هنوز پرداخت نشده و زمان قطعی پرداخت آن مشخص نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید