خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  حکم اعدام مجید جمالی‌فشی تایید شد

حکم اعدام مجید جمالی‌فشی تایید شد

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام مجید جمالی‌فشی، که متهم به ترور و قتل دکتر علی‌محمدی می باشد، به اتهام محاربه، در شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور تأیید شد.

به گزارش فارس، حکم اعدام مجید جمالی فشی، متهم به ترور و قتل دکتر مسعود علی‌محمدی در شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور تأیید شد. جلسه محاکمه این متهم در تاریخ اول شهریورماه سال گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد که ۶ روز بعد، حکم اعدام وی صادر شد.

محاربه و افساد فی‌الارض از طریق ترور علی‌محمدی به واسطه مستقر کردن موتورسیکلت و انفجار آن، همکاری با رژیم صهیونیستی و شبکه تروریستی موساد، تحصیل مال نامشروع به واسطه همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی، تخریب اموال مسکونی ناشی از انفجار بمب و نگهداری مواد روانگردان، از اتهامات این متهم بود.

این پرونده پس از صدور حکم به دیوان عالی کشور ارسال شد که در ‌‌نهایت یک منبع آگاه گفت مدتی قبل این حکم در دیوان عالی کشور تایید شد.

 

سایر موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید