خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, 19th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۱۵ ساعت ۱۶:۴۷:۲۶

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ سهند نوبخت به چهار سال حبس محکوم شد

هرانا؛ سهند نوبخت به چهار سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سهند نوبخت دانش‌آموز ۱۸ سالهٔ آذربایجانی که در اعتراضات شهریور ماه به خشک شدن دریاچه ارومیه بازداشت شده بود یه چهار سال حبس محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این شهروند معترضاز سوی شعبه‌ اول دادگاه انقلاب مهاباد در آذربایجان غربی به ریاست قاضی جوادی‌کیا به یک سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

این حکم با احضار وی به ادارهٔ اطلاعات شهرستان می‌اندوآب به نامبرده ابلاغ شده است.

این فعال آذربایجانی با اتهاماتی نظیر تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی از طریق برگزاری جلسات غیرقانونی و چاپ نشریات بدون مجوز روبرو شده است. خانوادهٔ این فعال به این حکم اعتراض کرده و خواستار تجدیدنظر در آن شده‌اند.

گفتنی است سهند نوبخت همزمان با اعتراضات عمومی به وضعیت دریاچهٔ اورمیه، ۱۹ شهریور سال گذشته توسط نیروهای اطلاعاتی در محل میدان امام شهر می‌اندوآب دستگیر و پس از چند روز بازداشت در می‌اندوآب به بازداشتگاه اداره اطلاعات اورمیه منتقل شده بود. وی پس از چندین روز بازداشت، ۱۷مهر ماه سال ۹۰ به قید وثیقه ۷۵۰ میلیون ریالی به طور موقت آزاد شده بود.

این دانش‌آموز که متولد سال ۷۲ می‌باشد، در حال حاضر مشغول تحصیل در مقطع پیش‌دانشگاهی است. سهند مسئولیت یک نشریه دانش آموزی را در دبیرستان احمد خمینی این شهر برعهده داشته است. قبل از این نیز کتابفروشی «دوشونجه» را در شهرستان می‌اندوآب دایر کرده بود که با فشارهای عوامل اطلاعاتی مجبور به تعطیل کردن آن شد.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید