خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۱۱ ساعت ۱۸:۲۱:۲۹

    خانه  > اعدام  >  اعدام چهار نفر در شـاهرود

اعدام چهار نفر در شـاهرود

خبرگزاری هرانا – با اجرای قاطعانه حکم دادگاه انقلاب شاهرود صبح امروز، ۴ تن از قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ در شهرستان شاهرود اعدام شدند.

به گزارش ایسنا، براساس گزارش ۱۱ اردیبهشت روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان؛ در اجرای این حکم چهار محکوم علیه با مشخصات «م. ج»، فرزند احیا، «ر. ر»، فرزند جلال، «چ. م» فرزند محمد، همگی اهل ارومیه و «ع. م» فرزند اسماعیل اهل رشت به اتهام حمل و نگهداری مقادیر زیادی از مواد مخدر توسط دادگاه انقلاب اسلامی شاهرود به اعدام محکوم شده بودند که پس از طی تشریفات قانونی، تأیید دادستانی کل کشور و موافقت ریاست قوه قضاییه، در زندان شاهرود به دار مجازات آویخته شدند. بر اساس این گزارش، ‌تقاضای عفو هر یک از متهمان در دو مرحله مطرح، که پس از انجام بررسی‌های لازم و عدم احراز شرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شده بود.

روابط عمومی دادگستری استان سمنان در پایان افزوده است که دستگاه قضایی با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در برابر کسانی که امنیت و سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند و موجب تباهی خانواده‌ها و جوانان می‌شوند قاطعانه ایستاده و با اجرای احکام الهی نسبت به سالم سازی جامعه اقدام می‌کند.

پیشتر مشخصات و خبر اعدام چنگیز مجیدی از سوی خبرگزاری کردپا منتشر شده بود.

موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید