خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۱۰ ساعت ۱۸:۳۵:۵۸

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ یادداشت غلامرضا غلامحسینی، فعال کارگری به مناسبت روز کارگر

هرانا؛ یادداشت غلامرضا غلامحسینی، فعال کارگری به مناسبت روز کارگر

خبرگزاری هرانا – غلامرضا غلامحسینی فعال کارگری و عضو سندیکای کارگران شرکت واحد، به مناسبت روز کارگر و اولین سالگرد آزادیش از زندان رجایی شهر کرج در یادداشتی کوتاه به شرح برخی از مشکلات کارگران ایران پرداخته و با ارائه سندی از قانون شکنی مجریان حکومتی اقدام به افشای اقدامات فراقانونی در این مورد نموده است.

متن این یادداشت که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

اکنون که به تاریخ ۱ می‌مصادف با (۱۲ اردیبهشت) روز جهانی کارگر نزدیک می‌شویم، فرصتی پیش آمد تا بتوانم چند خطی در همین باب بنویسم و چه بهتر که یکی از خاطرات دوران فعالیتم در سندیکای کارگران شرکت واحد و سندی از قانون شکنی مجریان حکومتی ایران را با کارگران عزیز ایرانی به اشتراک بگذارم. در تاریخ ۴/۴/۱۳۸۷ در مراسمی که به مناسبت روز زن در ایران در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی برگزار شده بود، حضور پیدا کردم تا با مدیر عامل وقت شرکت واحد دیداری داشته باشم. که توسط مامور پلیس امنیت به نام نجف زادگان بازداشت شدم. پس از گذراندن ۸۶ روز در سلول انفرادی در بند ۲۴۰ زندان اوین با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شدم.

در بهار ۱۳۸۸ جهت کپی برداری از پرونده به یکی از شعبات مجتمع قضایی قدس مراجعه نمودم تا وکیل پرونده من آقای محمد مصطفایی لایحه دفاعیه‌ای به استناد اوراق پرونده تنظیم کند، که متوجه برگه‌ای از سوی پلیس امنیت تهران به امضای سرهنگ پاسدار حسین زمانی شدم. (کپی آن در ادامه متن موجود است) با خواندن این برگه شما متوجه قانون شکنی‌های گسترده و تضییع حقوق زحمتکشان کارگری ایران خواهید شد. که چگونه مجریان حکومتی بدون داشتن ابایی از نقض حقوق افراد جامعه و براحتی و مستند حقوق شهروندان را زیر پا می‌گذارند و عرصه را بر فعالین سندیکایی تنگ نموده و ایشان را مجبور به پذیرش شرایط اسفناک کار و خواسته‌های غیر قانونی کارفرمایان نموده‌اند. این قانون شکنی‌ها و خودسریهای افراد غیر مرتبط با حیطه کار و کارگری نهایتا نتیجه‌ای جز به وجود آمدن نابسامانیهای اجتماعی و تهی شدن هر روزه سفره قشر کارگران زحمتکش نخواهد داشت.

 

از شما می‌پرسم، آیا این یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش جرم و کارهای تباه در سطح وسیع جامعه نیست؟

آیا مجریان حکومتی با این شیوه می‌توانند مانع خواسته‌های قانونی کارگران شوند؟

از نظر من پاسخ منفی است. درصورتی که کارگران به خود باوری رسیده، با قوانین آشنا شده و خواستار استیفای حقوق فردی و اجتمایی خودشان بوده و در این راستا آماده پرداخت هزینه شوند، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شکل گیری سندیکاهای مستقل کارگری خواهیم بود، که تنها این امر مهم باعث بهبود وضع فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی همه آحاد ملت ایران خواهد شد.

زحمتکشان روزتان مبارک

دوستدار شما غلامرضا غلامحسینی عضو سابق سندیکای کارگران شرکت واحد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید