خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۱۰ ساعت ۱۶:۵۹:۵۵

    خانه  > کارگران  >  تجمع مجدد کارگران شهاب خودرو در مقابل وزارت کار

تجمع مجدد کارگران شهاب خودرو در مقابل وزارت کار

خبرگزاری هرانا – پس از تجمع‌های بی‌نتیجه کارگران اخراجی شهاب‌خودرو در مقابل نهادریاست جمهوری و وزارت رفاه کار وتامین اجتماعی در روز‌های شانزدهم و بیستم اردیبهت سال ۹۱، این کارگران صبح امروز در اعتراض به اخراج‌شان پس از تعطیلات نوروز، برای دومین بار در خیابان آزادی مقابل وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی تجمع کردند.

نماینده کارگران شهاب خودرو به خبرنگار ایلنا گفت: کارگران اخراجی در پی بی‌توجهی به اعتراض‌شان، با تجمع در مقابل وزارت کار از وزیر و سایر مسئولین درخواست پی‌گیری دلیل اخراج و بازگشت به کار کردند.

این کارگر ادامه داد: از مجموع ۶۵۰ کارگر شهاب‌خودرو که پس از پایان تعطیلات، با عدم تمدید قرارداد کاریشان اخراج شده بودند در حدود ۲۰۰ نفر در این تجمع حضور یافته‌اند.

او با انتقاد از مسئولین دولتی که تا کنون نتوانسته‌اند امنیت شغلی کارگران را حفظ کنند، تاکیدکرد: ما نیروهای آماده به کار هستیم و از مسئولین وزارت کار به عنوان یک نهاد حمایت‌گر از اشتغال پایدار می‌خواهیم صدای ما را بشنوند.

او با اشاره به وعده‌های بی‌اساس اشتغال‌زایی دولت و اینکه دولت با دادن آمارهای غلط وعده ایجاد ۲ میلیون شغل را داده است اظهار داشت: اگر دولت می‌خواهد به وعده‌های اشتغالزایی خود عمل کند باید ابتدا با حفظ اشتغال موجود ۶۵۰ کارگر شهاب خودرو را به کار بازگرداند.

این کارگر مدعی شد: مسئولان کارخانه شهاب خودرو که به هیچ وجه با برگشت بکار کارگران اخراجی موافقت نمی‌کنند این است که می‌گویند می‌خواهیم تولید را متوقف کنیم و واردات خودرو انجام دهیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید