خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۰۹ ساعت ۷:۴۳:۵۷

    خانه  > فرهنگی  >  اختلال در دسترسی به برخی سایت‏‌ها

اختلال در دسترسی به برخی سایت‏‌ها

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر دسترسی به برخی سایت‏های اینترنتی که عمدتا در خارج کشور میزبانی می‌‏شوند در برخی مناطق تهران با کندی بسیار همراه است.

به گزارش تارنمای آفتاب، برخی از کاربران اینترنت که از سرویس دهنده‏های اینترنت متفاوتی برای اتصال به شبکه استفاده می‌‏کنند در دسترسی به برخی سایت‏های اینترنتی که در خارج کشور میزبانی می‌‏شوند با مشکل مواجه‏ اند و دسترسی به این سایت‏‌ها با کندی بسیار همراه است

اگرچه مشکلات اینچنینی در شبکه‏ ی اینترنت مخصوصا در ماه‏های اخیر به دفعات کاربران را دچار مشکل کرده است، مسوولان مربوطه از پاسخگویی مشخص درباره‏ی علل این اختلالات سرباز می‌‏زنند و هر یک، مسوولیت را متوجه دیگری می‌‏کند و نهایتا پیگیری خبرنگاران بی‏ پاسخ می‌‏ماند.

مشکل اخیر در دسترسی به سایت‏‌ها در حالی رخ داده است که گمانه زنی‏‌ها در خصوص علل این مشکل، آن را بی‌ارتباط به تغییرات در شبکه‏ اینترنت به منظور راه‏ اندازی شبکه‏ ملی اطلاعات نمی‌‏داند.

 

موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
•    بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه‌ها برای اجرای نقش اساسی آن‌ها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید