خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۰/۰۱ ساعت ۱:۴۳:۰۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  تولید ۲۵۰ هزار تن پسماند صنعتی در خوزستان

تولید ۲۵۰ هزار تن پسماند صنعتی در خوزستان

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: روزانه ۲۵۰ هزار تن پسماند صنعتی در این استان تولید می‌شود و خوزستان رتبه نخست کشور را در این زمینه دارد.

به گزارش فارس، تورج همتی مدیر کل حفاظت از محیط زیست خوزستان ظهر امروز در کارگاه آموزشی مدیریت پسماندهای صنعتی و زباله‌سوز‌ها گفت: روزانه ۲۵۰ هزار تن انواع پسماند صنعتی در خوزستان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه این استان بیشترین حجم تولید پسماندهای صنعتی را در کشور دارد، مهم‌ترین انواع پسماندهای صنعتی تولیدی در استان را پسماندهای ناشی از حفاری‌های نفتی و پسماندهای نفتی همچنین بخش‌های مختلف صنایع فلزی عنوان کرد.

 

موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    اصل اول اعلامیهٔ کنفرانس سازمان ملل متحد درباره محیط زیست (اعلامیه استکهلم): انسان از حقوقى بنیادین براى داشتن آزادی، برابرى و شرایط مناسب زندگى در محیط زیستى که به او اجازه ى زندگى با حیثیت و سعادتمندانه را بدهد، برخوردار است.
•    ماده ۱۱ پروتکل الحاقی به کنوانسیون آمریکایی حقوق بشر: هر فرد حق دارد در محیط زیست سالم زندگی کند.
•    ماده ۱۵ پیش طرح سومین میثاق بین المللی حقوق همبستگی: دولت‌ها موظف‌اند که شرایط طبیعی حیات را دچار تغییرات نامساعدی نکنند که به سلامت انسان و بهزیستی جمعی آسیبی وارد کند.
•    ماده ۱۴ پیش طرح سومین میثاق بین المللی حقوق همبستگی: هر انسان و کلیه انسان‌ها به صورت گروهی حق دارند، از محیط زیستی سالم و متعادل از نظر زیست محیطی و مساعد برای توسعهٔ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و حقوقی برخوردار گردند.
•    ماده ۲۴ منشور آفریقایی حقوق بشر: کلیه اقوام حق دارند از محیط زیستی رضایت بخش و جامع، مناسب برای توسعه خود، برخوردار باشند.
•    بخشی از ماده ۲۳ اعلامیه هزاره: تلاش‌های دسته جمعی برای مدیریت، حفاظت و توسعه پایدار تمامی جنگل‌ها تشدید شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید