خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۰۵ ساعت ۱:۵۲:۴۷

    خانه  > کارگران  >  ۸ میلیارد تومان مطالبات چایکاران پرداخت نشده است

۸ میلیارد تومان مطالبات چایکاران پرداخت نشده است

خبرگزاری هرانا – رییس اتحادیه چایکاران شمال ضمن انتقاد از پرداخت نشدن مطالبات چایکاران و نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای در سال جاری گفت: نرخ خرید برگ سبز چای درجه یک در سالجاری ۷۰۰ و درجه دو ۳۹۰ تومان اعلام شده که هزینه‌های تولید را پوشش نمی‌دهد.

به گزارش آفتاب، رییس اتحادیه چایکاران شمال ضمن انتقاد از نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای در سال جاری گفت: نرخ خرید برگ سبز چای درجه یک در سالجاری ۷۰۰ و درجه دو ۳۹۰ تومان اعلام شده که هزینه‌های تولید را پوشش نمی‌دهد. ایرج هوسمی در گفت‌وگو با پانا، اظهار داشت: نرخ خرید تضمینی اعلام شده از سوی دولت شفابخش تولید چای نیست و افزایش نرخ خرید تضمینی نمی‌تواند نیازهای تولید را پاسخ دهد.

وی ادامه داد: نرخ خرید تضمینی برگ سبزچای درجه یک و دو در سال گذشته ۶۰۰ و ۳۰۰ تومان بود که در سالجاری به ۷۰۰و ۳۹۰ تومان افزایش یافته و نظر تولید کنندگان چای این است که قیمت‌ها باید تا ۱۲۰۰ و ۸۰۰ تومان افزایش یابد.

رییس اتحادیه چایکاران شمال تصریح کرد: ۳۰ سال قبل با یک کیلوگرم برگ سبز چای قدرت خرید ۸۰۰گرم گوشت و ۹۰۰گرم برنج وجود داشت، اما نرخ خرید برگ سبز چای در حال حاضر به حدی پایین نگه داشته شده که قیمت گوشت بیش از ۳۰ برابر و برنج سه تا چهار برابر قیمت برگ سبز چای است.

هوسمی اظهار کرد: در حال حاضر تولید کنندگان با مشکل‌هایی در تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید مواجه هستند و با وجود دریافت حواله‌های دولتی کود در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد.

وی با اشاره به مطالبات چایکاران از دولت گفت: دو لت بابت خرید تضمینی برگ سبز چای ۸میلیارد تومان به چایکاران بدهکار است و در جلسه‌ای که هفته گذشته میان نمایندگان چایکاران و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد قول مساعدی برای پرداخت مطالبات داده شد ولی تا کنون پرداخت نشده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید