خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ وخامت حال صالح کهندل در زندان رجایی شهر کرج

هرانا؛ وخامت حال صالح کهندل در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – صالح کهندل زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در حالی با وخامت حال جسمی روبروست که دادستان از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری می‌کند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صالح کهندل اخیرا و در پی وخامت حال جسمی‌اش با مشقت و اصرار فراوان سرانجام به بهداری زندان منتقل شد و پزشکان بر اساس آزمایش‌های به عمل آمده تشخیص داند که وی دچار افزایش شدید پلاکت خون است.

این در حالی بود که یک هفته بعد و در ادامهٔ پیگیری‌ها مشخص شد این زندانی سیاسی اینبار با افت شدید پلاکت خون مواجه شده است.

پزشکان زندان که از این افت و خیز پلاکت خون بسیار نگران شده بودند کتبا از دادستانی تقاضا کردند تا اجازه دهند آقای کهندل برای درمان بیماری به بیرون از زندان منتقل گردد و در پی این ماجرا خانوادهٔ این زندانی سیاسی نیز دو هفته قبل از دادستانی درخواست معالجه در بیرون از زندان را دادند اما دادستان با هر دو درخواست مخالفت نمود.

گفتنی ست شرایط بد تغذیه و عدم دسترسی زندانیان به میوه و سبزیجات تازه و هم چنین عدم برخورداری از هواخوری به اضافهٔ وجود دستگاه‌های پارازیت سبب بروز بیماری در اکثر زندانیان سیاسی بند ۴ سالن ۱۲ شده است.

لازم به یادآوری ست که صالح کهندل، زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، محکوم به به تحمل ۱۰ سال حبس به اتهام «هوادارای از یکی از گروههای معاند نظام» می‌باشد.

در تاریخ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۷ صبح تصحیح شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید