خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ادامه‌ی بازداشت و فشار بر احسان هوشمند

هرانا؛ ادامه‌ی بازداشت و فشار بر احسان هوشمند

خبرگزاری هرانا – احسان هوشمند فعال سیاسی و پژوهشگر مطالعات قومی پس از چهار ماه بازداشت موقت، کماکان تحت فشارهای غیرقانونی بازجویان وزارت اطلاعات بسر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر در ایران، احسان هوشمند در هفدهم دی ماه سال گذشته توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شد و در حالی چهارمین ماه بازداشتش را طی می‌کند که هم‌چنان در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین محبوس است.

خانواده‌ی نامبرده می‌گویند که آقای هوشمند در تماس‌های تلفنی‌اش عنوان نموده که بخشی از بازجویی‌های روزهای اولیه‌اش احیا و بازگشایی شده و در مورد آن‌ها مجدداً مورد بازخواست و اعتراف قرار گرفته است. هم‌چنین این زندانی سیاسی در تماس‌هایش خبر داده بازجویان وی را برای پذیرش برخی اتهامات نظیر “سعی در سازماندهی گروه‌های دمکرات و کومله” که به هیچ عنوان انجام نداده تحت فشار قرار می‌دهند.

گفتنی ست که خانواده‌ی احسان هوشمند اشاره کردند، “با اینکه در چهارمین ماه بازداشت موقت احسان هوشمند قرار داریم ولی هنوز وضعیت پرونده‌ی وی مشخص نگردیده است و عملاً هیچ مقامی پاسخگو نیست و سخنان متناقض و گمراه کننده از مسئولان شنیده می‌شود و حتی بازپرس مربوطه، حاضر به ملاقات با ما نشده و ظاهراً هیچ کمکی برای خروج از این وضعیت ننموده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید