خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ادامه‌ی اعمال محدودیت‌ و فشار بر احسان هوشمند و خانواده‌اش

هرانا؛ ادامه‌ی اعمال محدودیت‌ و فشار بر احسان هوشمند و خانواده‌اش

خبرگزاری هرانا – مسئولان امنیتی، طی روزهای اخیر، اعمال محدودیت‌ و فشارهای گوناگون را بر احسان هوشمند و خانواده‌اش دنبال کرده‌اند و این در حالیست، وی که کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین به سر می‌برد، از وضعیت جسمی مساعدی برخوردار نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای هوشمند طی آخرین تماس تلفنی‌ای که در ششم فروردین ماه با خانواده‌ی خود برقرار کرده، ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت جسمی خود، بیان داشته است که به علت مصاحبه‌های همسرش با رسانه‌ها تحت فشار بازجویان قرار دارد.

هم‌چنین گفته می‌شود مسئولان به طور ضمنی اقدام به تهدید خانم ناهید کوه‌شکاف، همسر نامبرده نمودند.

آقای هوشمند از ۱۷ دی ماه سال گذشته تاکنون در سلول‎‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برد و هیچ یک از مقام‌های قضایی و اطلاعاتی پاسخگوی وضعیت وی نیستند.

علاوه بر این مسئولان اطلاعاتی تاکنون مانع ملاقات پدر سالخورده‌ی این روزنامه نگار با وی که صرفاً بدین منظور به تهران سفر کرده است، شدند. این در حالیست که ایشان دچار نارسایی قلبی ست و پزشکان متذکر شده بودند که وی به علت آلودگی هوای تهران هرچه سریعتر باید این شهر را ترک نماید.

شایان ذکر است که یکم فروردین ماه، خانواده‌‌ی هوشمند به همراه برخی از فعالین سرشناس منجمله دکتر محمد ملکی و محمد نوری‌زاد جهت تحویل سال ۱۳۹۱ سفره‌ی هفت‌سین خود را در حوالی زندان اوین پهن کرده بودند که با اقدام ماموران امنیتی مواجه شدند. بر این اساس چندین اکیپ از ماموران به آن‌جا مراجعه کرده و آن‌ها را مجبور به ترک محل مذکور نمودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید