خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تقلیل محکومیت حامد روحی‌نژاد، زندانی سیاسی مبتلا به‌ ام اس

هرانا؛ تقلیل محکومیت حامد روحی‌نژاد، زندانی سیاسی مبتلا به‌ ام اس

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از آن است که محکومیت حامد روحی‌نژاد، زندانی سیاسی مبتلا به‌ام اس که علی‌رغم وضعیت حاد جسمی‌اش در تبعید (زندان زنجان) به سر می‌برد، تقلیل یافته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در عید فطر سال گذشته و همزمان با عفو تعدادی از زندانیان سیاسی، باقیمانده‌ی محکومیت حامد روحی‌نژاد نیز به نصف تقلیل یافت.

آقای روحی‌نژاد پش‌تر از سوی دادگاه تجدید نظر استان تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان زنجان محکوم شده بود که این محکومیت بعد‌ها به ۱۱ سال حبس تعزیری افزایش یافت اما پس از عید فطر محکومیت وی، با احتساب ایام حبس به چهار سال و شش ماه کاهش یافته است.

این زندانی سیاسی در حالی باید بیش از چهار سال دیگر در زندان محبوس باشد که به بیماری‌ام اس (MS) که در صورت پیشرفت به فلج شدن تدریجی بیمار می‌انجامد، مبتلاست.

وی با وجود پیگیری‌های مکرر خانواده تاکنون از حق مرخصی استعلاجی محروم مانده است.

لازم به یادآوری ست که حامد روحی‌نژاد به همراه ۳ تن از پناهندگان در اربیل عراق، چند ماه پس از بازگشت هماهنگ شده به کشور، در اردی‌بهشت ماه سال ۸۸ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند. این افراد پس از اعتراضات مردمی به نتایج دهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات، به عنوان افرادی که قصد بمب گذاری و ایجاد آشوب در کشور را داشته‌اند در دادگاه‌های نمایشی و جمعی محاکمه شدند.

گفتنی ست که دو تن از این بازداشت شدگان به نام‌های محمدرضا علی زمانی و آرش رحمانی‌پور در بهمن ماه سال ۸۸ در نزدیکی اعتراضات ۲۲ بهمن ماه در تهران و در کمال ناباوری افکار عمومی، اعدام شدند و سپس محکومیت چند تن دیگر منجمله حامد روحی‌نژاد به حبس تعزیری تبدیل شد.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید