خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۱, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۱/۳۰ ساعت ۱۳:۰۰:۵۴

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت جسمی نامساعد اسدالله اسدی در پی عدم رسیدگی پزشکی

وضعیت جسمی نامساعد اسدالله اسدی در پی عدم رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – دکتر اسدالله اسدی یکی از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین، علی رغم اینکه مدت‌هاست که از ناحیه‌ی چشم، دچار ناراحتی جدی و حاد است، از رسیدگی پزشکی محروم مانده است.

به گزارش وبسایت فعالین حقوق بشر و دموکراسی، اسدالله اسدی ماه‌هاست که از ضعف بینایی رنج می‌برد، به گونه‌ای که وسعت دیدش به کمتر از یک متر کاهش یافته است.

این در حالی است که پیگیری‌های مکرر برای مهیا شدن امکان ویزیت ایشان از سوی متخصص چشم پزشکی بی‌نتیجه مانده است و بیم آن می‌رود که با پیشرفت بیماری، وی بینایی خود را از دست دهد.

اسدالله اسدی در روز ۲۳ تیرماه سال ۸۹ توسط نیروهای امنیتی در تبریز دستگیر شد. این زندانی سیاسی به مدت ۶ ماه در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات تبریز و ۴ ماه در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ و ۲۴۰ تحت شکنجه‌ و فشار قرار می‌گیرد و  پس از ۶ ماه بازداشت موقت، از طرف بازپرس هاشم‌زاده به تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی کشور متهم می‌شود.

آقای اسدی در دادسرای اوین دادگاه انقلاب تهران توسط بازپرس بیگی مورد بازجویی قرار گرفته و تا به حال چندین بار به شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب منتقل شده است و توسط قاضی صلواتی تحت فشار قرار گرفته است.

گفتنی ست که نامبرده از بدو دستگیری تا به حال از داشتن وکیل محروم بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید