خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۱, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۱/۲۶ ساعت ۹:۱۴:۴۵

    خانه  > زنان  >  اسیدپاشی مردی در شهرستان بم بر روی همسر و دختر خردسالش

اسیدپاشی مردی در شهرستان بم بر روی همسر و دختر خردسالش

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از آن است که مادر و دختری که توسط پدر خانواده در شهرستان بم قربانی اسیدپاشی شده‌اند همچنان تحت درمان قرار دارند و پزشکان در تلاش هستند تا بینایی را به چشمان آن‌ها بازگردانند.

این حادثه اواخر اردیبهشت سال گذشته در روستای “برات‌آباد” شهرستان بم به وقوع پیوست و مردی بعد از مدت‌ها اختلاف با همسرش روی او و دختر ۵ ساله‌اش اسید پاشید و آن‌ها را به شدت زخمی کرد. بعد از این اسیدپاشی در حالی‌که زن ۲۴ ساله از شدت سوزش فریاد می‌کشید، از همسایه‌ها کمک خواست.

به گزارش روزنامه‌ی شرق، اهالی روستا بعد از دیدن این زن، ابتدا تصور کردند او دچار برق‌گرفتگی شده است اما بعد از انتقال وی و دخترش به مرکز درمانی، حقیقت ماجرا روشن شد. سمیه که برای ادامه درمان خود به تهران آمده و برای معالجه خود و دخترش با مشکلات مالی روبه‌رو است درباره زندگی مشترکش گفت: “من شش سال قبل ازدواج کردم و دو دختر پنج و چهارساله به نام‌های رعنا و نازنین دارم و شوهرم به شیشه و کراک معتاد است.”

وی ادامه داد: “مدتی بود که دیگر نمی‌توانستم در کنار او زندگی کنم و حتی دو روز قبل از حادثه برای طلاق توافقی به دادگاه رفتم که همسرم در حیاط دادگاه منصرف شد. این زن ادامه داد: روز حادثه من به شدت دلتنگ خانواده‌ام بودم و همسرم به من پیشنهاد کرد به خانه مادرم بروم. این حرف او شک مرا برانگیخت چون از زمان‌رفتن ما به منزل جدید، او اجازه دیدار با خانواده‌ام را نمی‌داد.

همسرم همیشه من را تهدید می‌کرد که اگر در مورد مسایل و مشکلاتم به خانواده‌ام چیزی بگویم یا از او طلاق بگیرم، بلایی سر خانواده‌ام می‌آورد. حتی یک‌بار که با هم دعوا کردیم به قصد آتش‌زدن منزل برادرم، به خانه او رفت همسایه‌ها او را در حال بالا رفتن از دیوار خانه برادرم دیدند و در ‌‌نهایت او فرار کرد. سمیه نحوه وقوع اسیدپاشی را این‌طور شرح داد: «آن شب رعنا در حال شیرخوردن کنارم خوابید ساعت ۱۲ شب بود که متوجه سوزش شدید در چشم و صورت خود شدم، از شدت سوزش از خواب پریدم و خود را به حوض حیاط رساندم و صورت خود را شستم که متوجه شدم مو‌هایم کنده شده‌ و در دستانم است.

در حالی که از دیدن مو و پوست سرم در کف حیاط شوکه شده بودم صدای گریه‌های رعنا را می‌شنیدم اما فکر می‌کردم به خاطر فریادهای من ترسیده و از خواب پریده است و اصلا حدس نمی‌زدم همسرم که قصد داشت از من انتقام‌ بگیرد، رعنا را نیز هدف قرار داده باشد. این زن در ادامه گفت: در این مدت ۱۱ ماهه تنها سه بار پزشک ما را ویزیت کرده است که یک‌بار در کرمان و دو بار دیگر نیز در تهران بود و مدت شش ماه است که به دلیل مشکلات مالی، دست هیچ پزشکی برای معالجه به چشمانم نخورده است. از طرفی از صحبت‌های دختر بزرگ‌ترم متوجه شدم «رعنا» یکی از چشم‌هایش را از دست داده اما امیدوارم دکتر بگوید می‌تواند برای رعنا کاری کند.”

پدر سمیه نیز درباره این حادثه گفت: “شب حادثه یکی از همسایه‌ها به خانه ما آمد و با این ادعا که سمیه دچار برق‌گرفتگی شده است مرا به خانه دخترم برد، سمیه را در حالی که در کنار حوض خانه مشغول شست‌وشوی صورتش بود مشاهده کردم. یک لحظه تعجب کردم چون چهره سمیه کاملا سیاه و پوست صورت و موهای او در حال کنده شدن بود.”

در همین حال دکتر بلالی چشم پزشک- پس از مشاهده “اکو” چشمان سمیه، با اعلام اینکه سمیه می‌تواند پس از تحمل دست‌کم هشت عمل جراحی بار دیگر بینایی خود را به دست آورد، گفت: “آزمایش‌های تخصصی از چشمان سمیه نشان می‌دهد این مادر بار دیگر می‌تواند بینایی خود را به دست آورد اما باید گفت سمیه باید چندین عمل جراحی را پشت‌سر گذارد.”

وی افزود: “سه عمل جراحی باید روی پلک و چشم او صورت گیرد و پس از پایان التهاب پلک، می‌توان روی چشمان وی نیز عمل جراحی انجام داد. بلالی در مورد وضعیت چشمان رعنا نیز با بیان اینکه بینایی چشم راست رعنا به صورت کامل از بین رفته است، گفت: چشم چپ رعنا سالم است و باید چندین عمل پیوند پوست روی صورت این کودک ۵/۲ساله انجام شود. این مادر و دختر اکنون به‌شدت مشکل مالی دارند و به همین دلیل روند درمانشان با کندی پیش می‌رود.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید