خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تهدید حبیب الله گلپری‌پور به اجرای حکم اعدام در زندان سمنان

هرانا؛ تهدید حبیب الله گلپری‌پور به اجرای حکم اعدام در زندان سمنان

خبرگزاری هرانا – روز گذشته شش تن از ماموران وزارت اطلاعات با انتقال حبیب گلپری‌پور به محل استقرار ماموران وزارت اطلاعات در زندان سمنان وی را تهدید به اجرای حکم کردند.

بنا به اطلاع گرارشگران هرانا، روز گذشته ساعت ۳۰: ۱۱ شش تن از ماموران اطلاعاتی با انتقال ناگهانی این زندانی به محل استقرار خود در زندان سمنان به نامبرده اعلام کردند در طی روزهای آتی حکم اعدام وی اجرا خواهد شد.

این اقدام ماموران وزارت اطلاعات در پی آن صورت می‌گیرد که روز قبل از آن خانواده وی قصد ملاقات با فرزندشان را داشتند که با دخالت ماموران وزارت اطلاعات از انجام این ملاقات جلوگیری شد.

اعتراض حبیب گلپری‌پور به مخالفت مسئولین با انجام ملاقات با خانواده‌اش نیز موجب اقدام اخیر ماموران وزارت اطلاعات و تهدید وی به اجرای حکم اعدام شده است.

حبیب الله گلپری‌پور فرزند ناصر اهل سنندج و متولد ۱۳۶۳، در تاریخ ۵ مهرماه ۱۳۸۸ در حین خروج از مهاباد به سوی ارومیه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه مهاباد دستگیر شد.

وی پس از ماه‌ها تحمل بازداشت و شکنجه‌های روحی و جسمی در بازداشتگاه‌های شهرهای مهاباد، ارومیه و سنندج اخیرا از زندان ارومیه به زندان سمنان تبعید شده است.

وی از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده است و حکم نامبرده نیز مورد تائید قرار گرفته است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۹۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی محاکمه نشده باید اجازه داشته باشد بلافاصله خانواده خود را از بازداشت، مراحل محاکمه و از احوال خود مطلع کند. همچنین تمام امکانات مناسب برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و نیز ملاقات حضوری، با نظارت و با در نظر گرفتن مقررات زندان و حفظ امنیت و نظم زندان، می بایست برای وی مهیا باشد.

ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و متهمان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید