خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  سه زندانی در شهرکرد اعدام شدند

سه زندانی در شهرکرد اعدام شدند

خبرگزاری هرانا: سحرگاه دیروز (سه شنبه) حکم اعدام سه زندانی که در رابطه با دو پرونده جداگانه به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی شهرکرد اجرا شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل ازسید محمد موسوی معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد در پرونده نخست یک زندانی به اتهام حمل ۴۰۰ گرم کراک، ۲۲ گرم شیشه و ۱۴ گرم حشیش هجدهم خرداد دستگیر و پس از طی مراحل قانونی و رد تقاضای عفو حکم وی قطعی شد.

سید محمد موسوی افزود: با اشاره به اینکه این مجرم اقرار به فروش یک کیلوگرم هروئین هم داشته، با استناد به اعتراف خود وی، این جرم هم به وی منتصب است.

موسوی گفت: در پرونده دوم به جرم ۲ نفر رسیدگی شد؛ که جرم یکی از آن‌ها مشارکت در نگهداری سه کیلو و ۱۰۲ گرم هروئین، کراک و شیشه و دیگری نیز به جرم مشارکت در نگهداری ۲ کیلو و ۷۸۳ گرم هروئین، کراک و شیشه دهم بهمن ماه ۸۹ دستگیر شدند.

هویت هیچیک از سه زندانی اعدام شده در این گزارش اعلام نشده است.

مواردحقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید