خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۱, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۱/۲۲ ساعت ۱۹:۱۰:۰۵

    خانه  > فرهنگی  >  حزب‌الله رشت، سینما سپیدرود را تعطیل کرد

حزب‌الله رشت، سینما سپیدرود را تعطیل کرد

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از آن است که حزب‌الله رشت، در اعتراض به اکران فیلم “گشت ارشاد” سینما سپیدرود این شهر را تعطیل کرد.

روز یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۰ عده‌ای که خود را “امت حزب‌الله” معرفی می‌کردند، در مقابل سینما سپیدرود رشت واقع در سبزه‌میدان تجمع کردند و به اکران فیلم سینمایی “گشت ارشاد” اعتراض نمودند.

این افراد چندین اعلامیه‌ی کاغذی حاوی شعار به در و دیوار و بیلبوردهای تبلیغاتی این سینما چسباندند و سپس وارد سینما شده، مردمی را که در یکی از سالن‌ها مشغول تماشای این فیلم بودند، به بیرون از سینما هدایت کردند و بر در سینما و اتاقک گیشه قفل زدند.

به گزارش پارسینه، “فیلم گشت ارشاد توهین به رکن نظام و انقلاب یعنی عزای سالار شهیدان را هدف تمسخر و تخریب قرار می‌دهد.”، “آقای وزیر جواب ملت بصیر فیلم گشت ارشاد نیست”، “ما مهاجرانی نمی‌خواهیم”، “این سینمای فاسد تعطیل باید گردد/ آن مسئول بی‌غیرت تعزیر باید گردد”و “ما امت حزب‌الله بیداریم/ از مسئولین بی‌غیرت بیزاریم” تعدادی از شعارهای چسبیده شده به دیوارهای این سینما ست.

شنیده‌ها حاکی است علی‌رغم این اعتراضات مجوز اکران «گشت ارشاد» در استان گیلان لغو نشده اما اداره‌ی کل ارشاد اسلامی استان از مدیران سینماها درخواست کرده بیلبوردهای این فیلم را از دیوار سینما بردارند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید