خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۱, 23rd of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۱/۱۳ ساعت ۶:۵۱:۲۱

    خانه  > سایر گروهها  >  ممانعت از حضور اتباع افغانی در یکی از پارک‌های کوهستانی اصفهان

ممانعت از حضور اتباع افغانی در یکی از پارک‌های کوهستانی اصفهان

خبرگزاری هرانا – احمدرضا شفیعی، مسئول کمیته‌ی انتظامی ستاد تسهیلات سفرِ شهر اصفهان از ممانعت حضور اتباع افغانی در روز طبیعت در پارک کوهستانی صفه، خبر داده است.

به گزارش هرانا به نقل از ایمنا، احمدرضا شفیعی با اشاره به حضور پر رنگ شهروندان افغانی در روز طبیعت در سال‌های گذشته در این پارک کوهستانی گفت: “به منظور رفاه شهروندان نیرو‌های این کمیته، با همکاری پلیس امنیت و اداره‌ی اماکن در روز ۱۳ فروردین از ورود افاغنه به پارک کوهستانی صفه جلوگیری می کنند.”

وی مدعی شده است که شهروندان تبعه‌ی افغانستان برای خانواده‌ها ناامنی ایجاد کرده بودند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: “با توجه به این که در روز ۱۳ فروردین خانواده‌ها برای تفریح و تفرج به دامان طبیعت پناه می برند، از این رو حفظ امنیت شهروندان و ایجاد فضایی آرام برای گذران اوقات فراغت این روز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.”

گفتنی ست که طبق قوانین جمهوری اسلامی شهروندان تبعه‌ی افغانستان قادر به اخذ تابعیت ایرانی نیستند و فرزندان ایشان، حتی در صورت تولد در خاک ایران نیز امکان برخوردار شدن از شناسنامه‌ی ایرانی را ندارند و از حق تحصیل نیز محروم‌اند.

این مهم در حالیست که طبق قوانین جاری در مقاوله‌نامه‌های بین المللی، امکان اخذ تابعیت یک کشور، پس از طی پروسه‌های حقوقی میسر است.

چندی پیش، رسانه‌های دولتی اعلام کرده بودند که ۳۲ هزار کودک بی‌هویت و بدون شناسنامه که حاصل ازدواج شهروندان ایرانی با افغانی هستند، در کشور وجود دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید