خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام متهم به قتل یکی از نیروهای بسیج از سوی دیوان عالی

تایید حکم اعدام متهم به قتل یکی از نیروهای بسیج از سوی دیوان عالی

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام جوانی به نام فرهاد که گفته می‌شود در جریان شلیک‌های شبانه یکی از نیروهای بسیج را به قتل رسانده بود، در دیوان عالی کشور تایید شده است.

بر اساس گزارش مهر، نیمه شب یکشنبه ۲۳ خردادماه سال جاری، دو تن از نیروهای بسیج به ۲ جوان موتور سوار در روستانی “بورکی” از توابع شهرستان کازرون مضنون شده و به آن‌ها دستور ایست دادند که بر این اساس و در از درگیری‌های به وجود آمده بین این چهار نفر یکی از بسیجیان به نام “محسن دهقان” بر اثر شلیک اسلحه‌ی کلاشینکف از پای درمی‌آید.

از همین رو چندی بعد شعبه‌ی دوم دادگاه کیفری استان فارس به ریاست قاضی عرفانی زاده فرهاد، ۲۳ ساله را که متهم ردیف اول این پرونده محسوب می‌شد، محکوم به قصاص کرد.

بر اساس این گزارش، نامبرده در دادگاه گفته است: “۳ روز قبل از حادثه از روستا عبور می‌کردم که ناگهان ۳ جوان ناشناس به بهانه‌ی این که اهل روستا نیستم با من درگیر شده و به شدت مرا مورد ضرب و جرح قرار دادند. من هم پس از بازگشت در حالی که کینه شدیدی از آنها به دل گرفته بودم موضوع را با دوستم “ارسلان” در میان گذاشتم که او هم برای همکاری اعلام آمادگی کرد. نیمه‌های شب حادثه برای انتقام از ۳ جوان راهی روستا بودیم که ناگهان ۲ جوان بسیجی به ما دستور ایست دادند. ما هم به تصور این که جوانان روستایی مورد نظر هستند، آنها را به رگبار بستیم. البته قصد کشتن هیچکس را نداشتیم. روز بعد هم وقتی فهمیدم یکی از آنها جان سپرده بشدت دچار عذاب وجدان شده و از ترس به جنوب کشور گریختم.”

گفتنی ست که در ادامه با اعتراض متهم پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی کشور هم حکم مجازات پسر تیرانداز را تائید کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید