خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  یک شهروند اهل مشهد به اعدام محکوم شد

یک شهروند اهل مشهد به اعدام محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه‌ی ۵ دادگاه کیفری خراسان رضوی، مردی به نام “علی” را به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم نموده است.

روزنامه‌ی خراسان در این خصوص نوشت: در یکی از روزهای اسفندماه سال ۸۷، زنی حدود ۳۵ ساله با حضور در کلانتری قاسم آباد مشهد از ناپدیدشدن همسرش خبر داد. با تحقیقات اولیه ماموران پلیس، زن پرده از این راز برداشت و به قتل همسرش به کمک مردی به نام علی اعتراف کرد.

با توجه به اظهارات زن، نیروهای پلیس موفق شدند علی را شناسایی و دستگیر کنند و تحقیقات درباره این جنایت توسط بازپرس ویژه قتل عمد وقت مشهد و کارآگاهان اداره جرایم جنایی آگاهی خراسان رضوی آغاز شد.

براساس اعترافات متهمان مشخص شد که آن‌ها از حدود یک سال و نیم قبل از ماجرای قتل با یکدیگر آشنا شده بودند و رابطه مخفی داشتند. آن‌ها مدتی پس از این رابطه طولانی که باردارشدن زن را نیز به دنبال داشت نقشه‌ی از سر راه برداشتن تنها مانع این رابطه یعنی همسر زن را طراحی کردند. در ساعات نیمه شب حادثه هنگامی که همسر و فرزندان زن در خواب بودند علی به خانه او رفت تا نقشه شوم را اجرا کند. زن در خانه را باز گذاشت تا علی با میله‌ای فلزی که در دست داشت وارد خانه شود. علی وارد منزل آن‌ها شد و درحالی که بچه‌ها در پذیرایی خواب بودند به داخل اتاق خواب رفت و با واردکردن ۲ضربه به سر مقتول وی را به قتل رساند. سپس به کمک زن جنازه مرد را در پتو پیچید و به صندوق عقب خودرو پیکان علی منتقل کرد. چند ساعت بعد همزمان با طلوع خورشید آن‌ها به سمت خارج شهر حرکت کردند و در پشت تپه‌ای در حاشیه جاده نیشابور با ریختن بنزین بر روی جسد آن را سوزاندند.

علی در اعترافاتش گفته بود که با میله فلزی ۲ ضربه به سر مقتول وارد آورده است که مقتول پس از این دو ضربه جان خود را از دست داده است اما نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی نشان داد که علت مرگ فشار جسم خارجی بر عناصر حیاتی گردن و خفگی بوده است هرچند که ضربات میله شکستگی جمجمه را به دنبال داشته است.

بر اساس این گزارش در نهایت ددادگاه کیفری خراسان رضوی علی را به اتهام قتل عمد به اعدام با طناب دار و از نظر جنایت بر میت به صورت آتش زدن جسد به پرداخت جریمه و از نظرداشتن رابطه نامشروع به تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کرد. همچنین همسر مقتول نیز به اتهام معاونت در قتل عمدی همسرش و نظر به محتویات پرونده و تحقیقات مرجع انتظامی و اقاریر صریح به ۱۵سال حبس محکوم شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید