خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  محرومیت تحصیلی برای ده‌ها دانشجوی دختر دانشگاه علم و صنعت

محرومیت تحصیلی برای ده‌ها دانشجوی دختر دانشگاه علم و صنعت

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها از دانشگاه علم و صنعت حاکی از آن است که طی روز‌های گذشته تعدادی از دانشجویان دختر دانشگاه علم و صنعت به اتهام “عدم رعایت پوشش اسلامی” با احکام محرومیت انضباطی مواجه شده‌اند.

به گزارش دانشجو نیوز، کمیته انضباطی دانشگاه علم و صنعت از ابتدای ترم جاری تعدادی از دانشجویان را در روندی غیرقانونی بدون احضار برای شرکت در جلسهٔ تفهیم اتهام و جلسهٔ صدور حکم، به اتهام “عدم رعایت مقررات دانشگاه” و “عدم رعایت پوشش اسلامی”، به مدت یک نیمسال با احتساب سنوات از تحصیل محروم کرده است.

هنوز از تعداد دانشجویانی که حکم کمیتهٔ انضباطی دریافت نموده‌اند آمار دقیقی در دست نیست، اما طبق گزارش‌های موثق، ۱۰ الی ۲۰ نفر از دانشجویان دختر احکام خود را دریافت کرده‌اند.

گفتنی است تعدادی از این دانشجویان هنگام اعتراض به حکم اولیه با پرونده‌ها و گزارش‌هایی از تخلفاتشان در دانشگاه روبه رو شده‌اند که تاکنون خود نیز از آن‌ها اطلاعی نداشته‌اند.

پیش‌تر و در ترم گذشته نیز دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با قوانین سفت و سخت «منشور اخلاقی» در دانشگاه و گشت‌های حراست مواجه شده بودند.

همچنین در ترم گذشته دکتر صالح‌زاده، مسئول بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت و رییس دانشکدهٔ عمران این دانشگاه، در اقدامی بی‌سابقه و غیر قانونی ثبت نام ۱۵ دانشجوی دختر این دانشکده را به دلیل عدم حضور در جلسهٔ اجباری پیرامون موضوع حجاب که برای دانشجویان دختر برگزار کرده بود، لغو کرده و توسط مسئولین آموزش دانشکده اعلام کرده بود “از ثبت نام این دانشجویان در ترم آینده نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید