خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۱۳ ساعت ۳:۳۴:۰۷

    خانه  > اعدام  >  ۶ بار قصاص، شلاق و حبس مجازات عاملان قتل در باغ شهریار

۶ بار قصاص، شلاق و حبس مجازات عاملان قتل در باغ شهریار

خبرگزاری هرانا – “مجتبی”، “شادمهر” و “حسین”، ۳ متهم به قتل دو برادر در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی، به ۶ بار قصاص، تحمل شلاق و حبس محکوم شدند.

به گزارش فارس، عصر ۲۷ آبان سال ۸۸، ‌ مرد میانسالی با حضور در دادسرای جنایی شهریار، از فقدان دو برادر خود خبر داد. تحقیقات پلیس برای مشخص شدن سرنوشت این دو برادر به نام‌های حجت، ۴۳ ساله و رضا ۳۱ ساله، آغاز شد تا اینکه ۳۵ روز بعد اجساد آن‌ها داخل چاهی در یک باغ کشف شد.

با تحقیقات انجام شده، مشخص شد حجت با زنی به نام سالومه ارتباط داشته است که این زن بعد از دستگیری پرده از قتل دلخراش دو برادر توسط ۳ مرد افغانی و ایرانی به نام‌های مجتبی، شادمهر و حسین برداشت. مدتی کوتاه بعد از اظهارات سالومه، ۳ مظنون دیگر پرونده نیز دستگیر و به ارتکاب قتل اعتراف کردند.

سالومه معتقد بود، توسط حجت اغفال شده است و مدتی قبل در همین رابطه، توسط ۲ افغانی و یک ایرانی در یکی از باغ‌های شهریار به همراه برادرش به قتل رسیده است.

بر اساس جلسه دادگاهی که برای نامبردگان در ۲ شهریور ۸۹ برگزار شد، قاضی عزیزمحمدی حکم متهمان را اینگونه اعلام کرد:

سالومه به علت ارتباط نامشروع به تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد (زنای محصنه وی اثبات نشد). مجتبی، شادمهر و حسین هر سه به علت مشارکت در قتل، رابطه نامشروع و حبس غیرقانونی، به قصاص، تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق و ۳ سال حبس محکوم شدند.

اولیای‌دم نیز با توجه به اینکه مقتولان، ۲ نفر بودند و متهمان ۳ نفر، باید تا قبل از اجرای حکم، به ازای هر یک از متهمان، یک سوم دیه را به حساب دادگستری واریز کنند.

با اعتراض متهمان، پرونده برای اعلام‌نظر به دیوان عالی کشور ارسال شد که در ‌‌نهایت با ایراد نواقصی مانند نظریه پزشکی قانونی درباره علت اصلی مرگ مقتولان و همچنین مجازات یک بار قصاص برای مته‌مان در مقابل دو قتل، حکم صادره را نقض و پرونده را برای رسیدگی مجدد به دادگاه کیفری استان تهران ارسال کرد اما دادگاه حکم قبلی متهمان را تکرار کرد ولی با این تفاوت که هر کدام از متهمان به دوبار قصاص محکوم شدند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید