خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۱۱ ساعت ۹:۳۹:۰۱

    خانه  > کارگران  >  تجمع اعتراضی کارگران مخابرات راه دور شیراز در مقابل وزارت صنایع

تجمع اعتراضی کارگران مخابرات راه دور شیراز در مقابل وزارت صنایع

خبرگزاری هرانا – رئیس شورای اسلامی صنایع مخابراتی راه دور شیراز گفت: بیش از ۳۰ نفراز کارگران صنایع مخابراتی راه شیراز، به نمایندگی از ۳۸۲ کارگر این واحد، از صبح دیروز در اعتراض به عدم دریافت بیش از ۲۴ ماه حقوق معوقه خود در مقابل وزارت صنایع تجمع کرده‌اند.

غلامحسین بانشی به ایلنا اظهار داشت: ما خواستار دریافت مطالباتمان هستیم اما متاسفانه تا اکنون هیچ یک از مسئولین پاسخگو نبوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ما نماینده کارگرانی هستیم که همزمان در مقابل استانداری شیراز دست به تجمع زده‌اند افزود: مسئولین قول مساعد داده بودند برای حل بخشی ازمشکلات کارگران مبلغ ۳۰۰ میلیون بابت پرداخت بخشی از مطالبات کارگران واریز کنند که آن هم عملی نشده است.

او با اشاره به اینکه مجموع مطالبات کارگران مخابرات راه دور ۴/۵ میلیارد تومان است اظهار داشت: درخواست کارگران برای گذران معیشتشان و با توجه به اینکه در آستانه سال جدید هستیم ۲ میلیار تومان بوده است که محقق نشده است.

وی ادامه داد: همچنین این کارگران خواستار آن هستند که ۴درصد سهم دولت در قانون سخت و زیان آور که میانگینن هرنفر ۱۰ میلیون تومان است از سوی وزارت صنایع (که متعهد به پرداخت است) پرداخت شود تا مستمری کارگرانی که می‌خواهند بازنشسته شوند واریز شود اما متاسفانه هیئت اجرایی توان پرداخت آن را ندارد.

وی در خاتمه گفت: کارگران این شرکت تا تحقق خواسته‌های خود و حل مشکلاتشان توسط مسئولین به تجمعات خود ادامه می‌دهند و اگر از این تجمع نتیجه‌ای حاصل نشود از روز شنبه به تجمع اعتراضی خود با تعداد بیشتر درمقابل وزارت صنایع ادامه خواهیم داد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید