خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۰, 13th of July 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۱۰ ساعت ۲۲:۰۰:۵۹

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام خواستگارِ اسیدپاش توسط دیوان عالی

تایید حکم اعدام خواستگارِ اسیدپاش توسط دیوان عالی

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام مرد جوانی که با پاشیدن اسید دختر مورد علاقه خود را به قتل رسانده بود، در دیوان عالی کشور، تأیید شده است.

در تاریخ ۱۱ مرداد سال ۸۹ دختر جوان ۲۳ ساله‌ای به نام “لیلا” از سوی خواستگارش “آرش”، در شهرک مطهری اسلامشهر مورد اسید پاشی قرار گرفت.

به گزارش فارس لیلا در این باره به مأموران گفته است: “آرش چند بار به خواستگاری‌ام آمده بود ولی من و خانواده‌ام به او جواب رد دادیم. با این حال، او دست‌بردار نبود و می‌گفت یا باید با من ازدواج کند یا قید این زندگی را می‌زند. روز حادثه آرش تلفنی با من تماس گرفت و به بهانه آوردن نذری و شنیدن آخرین حرف‌هایم، خواست مقابل خانه‌مان بروم. من هم حرفش را گوش کردم. در را که باز کردم او را مقابل خود دیدم. قابلمه‌ای کوچک در دست داشت اما تا سرم را بلند کردم و سلام دادم مایع درون آن را به صورتم پاشید. ناگهان سر و صورتم گر گرفت و چشمانم سیاهی رفت. انگار خواب می‌دیدم؛ آرش، جوانی‌ام و زندگی‌ام را با اسید سوزانده بود و باید تقاص پس بدهد.”

این در حالی بود که ۱۰ روز بعد از حادثه، لیلا بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد و آرش هم دچار ۲۵ درصد سوختگی شده بود.

متهم این پرونده در اسفند ماه ۸۹ در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

در جلسه محاکمه ابتدا شفیعی، نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار اشد مجازات برای او شد. نماینده دادستان همچنین خواستار مجازات مجید، پسرعموی آرش، به خاطر همکاری در اجرای نقشه شد.

در ادامه جلسه آرش در جایگاه قرار گرفت و گفت: “لیلا را کشتم چون به عشق من «نه» گفت. نمی‌خواستم دست هیچ مرد دیگری به دختر مورد علاقه‌ام برسد و به منظور اجرای نقشه‌ام از پسرعمویم خواستم برایم اسید بیاورد. البته پسرعمویم خیال می‌کرد می‌خواهم با اسید، چاه دستشویی خانه‌مان را باز کنم.” مجید هم در دفاع از خود گفت: “از تصمیم آرش برای اسیدپاشی بی‌خبر بودم و اگر می‌دانستم چه فکر شومی در سر دارد حتما جلوی او را می‌گرفتم و نمی‌گذاشتم کار به اینجا برسد.”

با درخواست وکیل متهم برای بررسی سلامت روانی متهم، پرونده به پزشکی قانونی ارسال شد و متخصصان پس از بررسی‌های دقیق تایید کردند آرش به هنگام اسیدپاشی، دارای اراده و اختیار بوده است و مسئولیت کیفری، به عهده اوست. سرانجام در تاریخ اول مردادماه امسال، متهمان برای آخرین‌بار در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و ضمن اعتراف به جرم، ابراز پشیمانی کردند.

قاضی همتیار نیز بعد از اعلام ختم جلسه، با مستشاران دادگاه وارد شور شد و سرانجام آرش را به قصاص و مجید را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد. پرونده برای اعلام‌نظر به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که در ‌‌نهایت قضات شعبه ۳۲ دیوان، با بررسی پرونده و مشورت، حکم صادره را تأیید کردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید