خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ تداوم برخورد با شهروندان مسیحی در اصفهان

هرانا؛ تداوم برخورد با شهروندان مسیحی در اصفهان

خبرگزاری هرانا – همزمان با بازداشت یک کشیش کلیسای پولس اصفهان دست کم دو شهروند مسیحی دیگر در این شهر بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، برخورد با شهروندان مسیحی اصفهان پس از یورش های سازمان یافته به مسیحیان شیراز و اهواز و ممنوعیت خدمات کلیسایی برای شهروندان مسیحی در تهران آغاز شده است.

در طی روزهای به غیر از بازداشت حکمت سلیمی کشیش کلیسای پولس ماموران امنیتی اقدام به بازداشت یک شهروند مسیحی دیگر به نام گیتی حکیم پور کردند.

شبکه خبری مسیحیان (محبت نیوز) در جزئیات بازداشت این شهروند مسیحی اعلام داشته است: “خانم گیتی حکیم پور از اعضا و خادمین کلیسای لوقای اصفهان در آپارتمان محل اقامت خود بازداشت شد، به گفته شاهدان عینی در روز دستگیری خودروهای شخصی و پلیس از ساعت ۶ صبح در جلوی ساختمان ایشان مستقر بودند.”

بر اساس گزارشات برخی منابع خبری این بانوی ۷۸ ساله امروز با تلاش رهبران اسقفی اصفهان آزاد شده است.

بر اساس این گزارش دست کم یک شهروند دیگر نیز به نام مجید عنایت در اصفهان بازداشت شده است، وی از اعضای یک کلیسای خانگی در اصفهان است.

برخی گزارشات تائید نشده علت این برخورد ها را توقیف یک کامیون حامل انجیل در سطح شهر اصفهان دانسته اند و تعداد بازداشت شدگان را بیش از سه نفر فوق می دانند.

گفتنی است چاپ و توزیع کتاب مقدس مسیحیان و ورود آن به کشور ممنوع است و نیروهای امنیتی پس از توقیف انبوه کتب مسیحیان آنها را به آتش کشیده و در جراید نیز اعلام میکنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید