خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۰, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۳۰ ساعت ۱۵:۵۵:۵۸

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات مهسا مهدی زاده

هرانا؛ برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات مهسا مهدی زاده

خبرگزاری هرانا – دادگاه رسیدگی به اتهامات مهسا مهدی زاده، روز شنبه بیست و نهم بهمن ماه در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه و به ریاست قاضی چابکی برگزار شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در این دادگاه که از ساعت ده صبح آغاز و تا یازده و نیم ادامه یافته است خانم مهدیلی به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و به نفع گروه های معاند آن محاکمه و در معیت وکیل اش موسی برزین خلیفه لی از اتهام وارده دفاع کرده است.

این اتهام به دلیل نگارش برخی مقالات و انجام مصاحبه با تلویزیون های متعلق به اپوزیسیون از سوی دادگاه مطرح شده است.

لازم به ذکر است که مهسا مهدی زاده (مهدیلی) بیستم مرداد ماه که جهت پیگیری وضعیت معلق دانشجویی اش به ارومیه مسافرت کرده بود؛ بازداشت و کلیه ی لوازم شخصی، مدارک شناسایی و پاسپورتش نیز ضبط شده بود.

ماموران امنیتی همزمان به منزل پدرش در سلماس نیز مراجعه کرده و پس از تفتیش،اقدام به ضبط کتاب ها و کیس کامپیوترش کرده اند.

خانم مهدی زاده پس از انتقال به اداره ی اطلاعات ارومیه به مدت شانزده روز متوالی مورد بازجویی قرار گرفته و صرفا در این مدت امکان یک تماس تلفنی چند ثانیه ای با مادرش به وی داده شده است.

همچنین، این دانشجوی معلق از تحصیل به دفعات از طرف مامورین اطلاعات به پرونده سازی، شانتاژ و مواجهه با اتهام داشتن رابطه ی نامشروع ،در صورت عدم همکاری با آنها و افشای فعالیت سایر فعالین آذربایجان ،تهدید شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید