خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  قطع مجدد تماس های تلفنی زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین

قطع مجدد تماس های تلفنی زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – امکان تماس های تلفنی زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین که به تازگی برقرار شده بود، از این هفته دوباره به طور کامل قطع شده است.

گزارش منتشر شده از سوی جرس حاکی از آن است که در این بند نزدیک به دویست زندانی سیاسی نگهداری می شوند و امکان تماس های تلفنی آنها پیش از این دو تا سه دقیقه در هر ماه برای هر زندانی بود، که همین هم قطع شد.

بر اساس این گزارش، یکی از ماموران امنیتی با بریدن سیم تلفن همگانی نصب شده در بند ۳۵۰ که زندانی ها اخیرا اجازه استفاده از آن را پیدا کرده بودند، مجددا این امکان را از آنها گرفت.

گزارش ها حاکی از آنست که در دوره جدید که از حدود سه ماه پیش آغاز شده بود، هر زندانی اجازه داشت که یکبار در هرماه با خانواده اش تماس تلفنی بگیرد.

ماموران امنیتی علت قطع دوباره تماس های تلفنی را انتقال خبر زندانیان به بیرون عنوان کرده اند. این در حالی است که تمامی تلفن های زندانیان شنود می شود و خانواده های برخی از زندانیان می گویند که زندانی های شان در یک زمان دوتا سه دقیقه ای تنها فرصت حال و احوالپرسی را با خانواده خود داشته اند.

تا یک سال پیش زندانیان این بند حق داشتند روزانه با خانواده هایشان تماس تلفنی کوتاهی داشته باشند اما ناگهان مسوولان قضایی، زندانیان را از این حق قانونی خود محروم کردند .

گفتنی است، حق تماس تلفنی از حقوق اولیه و تصریح شده زندانیان در آیین نامه سازمان زندان هاست و در بندهای زندان اوین، زندانیان عادی می توانند به راحتی و هر روزه با خانواده های خود تماس تلفنی داشته باشند؛ حقی که از زندانیان سیاسی همچون بسیاری از حقوق دیگرشان سلب شده است.

هم اکنون بسیاری از زندانیان سیاسی از حق ملاقات حضوری و مرخصی بی بهره اند و تعداد زیادی از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین نیز که زندانیان شهرستانی هستند، امکان ملاقات هفتگی با خانواده شان را هم ندارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید